Lietuvos vyskupų vizitas Ad Limina. Kalbamės su arkivysk. Gintaru Grušu

Autorius: Data: 2015-02-05 , 14:35 Spausdinti

Lietuvos vyskupai pradėjo vizitą Ad Limina. Pagrindinis vizito momentas buvo pirmadienį priešpiet įvykęs susitikimas su Šventuoju Tėvu. Spontaniškas bendravimas truko maždaug pusantros valandos. Po susitikimo su Šventuoju Tėvu, prie Vatikano radijo mikrofono Lietuvos Vyskupų konferencijos pirmininkas Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas:

– Gal pirmas ir didžiausias įspūdis buvo Šventojo Tėvo tėviškumas ir broliškumas vyskupų atžvilgiu. Jis daug kalba apie vyskupų bendrystę, sinodiškumą, ir jo darbuose tai atsispindi, tai labai jautėsi ir susitikimo metu. Popiežiui Pranciškui būdingas artumas, dialogas ir tikras broliškumas tikrai paliečia širdį, jis lydi ir pataria tėviškumu, kurio mes laukiam. Vizito metu vyko labai atviros diskusijos, kalbėjomės apie tuos dalykus, kurie vyksta visame pasaulyje, jie liečia ir mus. Popiežius pasidalino apie šeimos sinodą, savo viziją, kelionę, kurlink sinodas eina. Kalbėjo apie sunkumus, kur matome visame pasaulyje, jie ir mūsų Lietuvoje neaplenkia.

Šventasis Tėvas kalbėjo apie šiandieninę kultūrą, kaip svarbu šiandienos žmonėms  padėti suprasti, kas yra Santuokos sakramentas, jam pasiruošti, koks svarbus lydėjimas iki Santuokos sakramento ir po jo, paragino pagelbėti šiandienos žmonėms atrasti ir sustiprinti savo tikėjimą, eiti tikėjimo keliu.

Šiandien yra Pašvęstojo gyvenimo diena, minint Pašvęstojo gyvenimo metus, tad Šventasis Tėvas kalbėjo ir apie Pašvęstojo gyvenimo seseris bei brolius,  bendrai paliesdamas taip pat visos Bažnyčios gyvenimą, kunigų gyvenimą, jų formaciją, pašaukimo klausimus, paskatindamas mus, kad vyskupai turi būti tėvai savo kunigams, visiems jiems patikėtiems žmonėms.

– Kaip arkivyskupas dalyvaujate Ad Limina vizite pirmą kartą, tačiau jau anksčiau buvote atvykęs kaip LVK sekretorius. Kiek situacija Lietuvos Bažnyčioje pakito nuo pastarojo vizito, vykusio 2006 m.?

– Vienas didžiųjų pokyčių išoriškai: tai mūsų vyskupų sudėtis, nes beveik pusė mūsų dalyvauja AD Limina vizite kaip vyskupai pirmą kartą.

Pakitusi ir socialinė mūsų Bažnyčios situacija: demografija,  iškilęs emigracijos klausimas, migracijos šalies viduje klausimas, kai gyventojai keliasi ši kaimų į miestus; tai ir abortų, skyrybų eutanazijos klausimas: šie iššūkiai auga.

Kalbėjomės su popiežiumi apie tuos kultūrinius puolimus, kurie matome visame pasaulyje. Popiežius paminėjo, kad būdamas Maniloje kalbėjo apie ideologinę kolonizaciją, kai mintys pradeda veržtis į tokias vietas, kur anksčiau nesulaukdavo  didelio palaikymo. Tai plečiasi visame pasaulyje – tai hedonizmas, individualizmas, reliatyvizmas, per tuos metus ir pas mus jų vis daugėja. Tai ir įtaka iš Vakarų, bet ne tik. Tai ir dabartinės kultūros pasekmė, kultūros, kurioje auga mūsų jaunimas. Čia nauji pastoraciniai iššūkiai: jaunimas susiduria su dideliu informacijos kiekiu, jos pertekliumi, bet tai ne visada palengvina jų dvasinę kelionę, veikiau dažnai apsunkina. Susiduriame su trumpalaikiškumu, laikinumu,  kuris trukdo žmogui įsipareigoti – santuokoje, pašvęstajame gyvenime ar kunigystės kelyje. Tad šie kultūriniai dalykai apsunkina jaunimui pasirinkimą ir yra didelis iššūkis mūsų pastoraciniam darbui.

– Šis Ad Limina vizitas labai svarbus įvykis visai Lietuvos Bažnyčiai, tikintieji nekantriai laukia, kokią žinią iš jo parveš vyskupai.

– Gal vienas iš tų dalykų, kur plačiau nuskambės mums grįžus: šiandienos susitikimo metu vyskupai kelis kartus pakvietė popiežių atvykti į Lietuvą mūsų aplankyti, primindami jam, koks svarbus buvo šv. Jono Pauliaus II vizitas pas mus Nepriklausomybės pradžioje, Bažnyčios atnaujinimo pradžioje, kokį indėlį atnešė. Tad tai būtų labai didelė malonė, jei Šventasis Tėvas atsilieptų, sutiktų ir atvyktų pas mus, tačiau žinant jo programą, krūvį, lauksime žinios, ar susidarys tokia galimybė.

(Vatikano radijas)

Religija , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra