Lietuvos veikla Europos Tarybos Pompidou grupėje

Autorius: Data: 2011-06-28, 13:18 Spausdinti

2011 m. birželio 28 d. (Vilnius)

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NTAKD) direktoriaus įsakymu (Nr. T1-142) Lietuvos atstovu Europos Tarybos Pompidou grupėje paskirta NTAKD Strategijos, stebėsenos ir analizės skyriaus vedėjo pavaduotoja Inga Bankauskienė (plačiau >>>).

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas veiklą pradėjo 2011 m. balandžio 1 d. (Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 244 >>>). Teisės aktų nustatyta tvarka NTAKD atlieka Europos narkotikų ir narkomanijos informacinio tinklo nacionalinio centro funkcijas, perimtas iš Narkotikų kontrolės departamento prie LR Vyriausybės, kuris anksčiau atstovavo Lietuvą ir Europos Tarybos Pompidou grupės veikloje.

Apie Europos Tarybos Pompidou grupę

Europos Tarybos Pompidou grupė įgyvendina Europos Tarybos politiką, kuria siekiama stiprinti narkomanijos prevenciją ir narkotikų kontrolę. Ši grupė įkurta 1971 m. Jos tikslas – keistis informacija apie šalių veiklą narkotikų kontrolės srityje, vykdomą politiką bei programas, rengti tarpžinybines konferencijas narkomanijos prevencijos ir narkotikų kontrolės klausimais. Šiuo metu Pompidou grupė vienija 35 šalis. Lietuva Pompidou grupės nare tapo 2002 m.

Lietuva Europos Tarybos Pompidou grupėje

Nuo 2004 m. Lietuvą Europos Tarybos Pompidou grupės veikloje atstovavo Narkotikų kontrolės departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, nuo 2011 m. pavasario – Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas.

Narkotikų kontrolės departamentas (NKD) aktyviai dalyvavo Europos Tarybos Pompidou grupės veikloje ir keitėsi informacija, geros praktikos pavyzdžiais, koordinavo ir dalyvavo 6 Pompidou platformų veikloje: Prevencijos, Tyrimų, Baudžiamosios teisės, Gydymo, Etikos, Oro uostų ir aviacijos.

NKD, bendradarbiaudamas su Europos Tarybos Pompidou grupe, 2007 m. pradėjo vykdyti projektą, skirtą vaikų gyvenimo įgūdžių ugdymui. Šiuo tikslu buvo organizuoti ugdymo įstaigų specialistams (pedagogams, psichologams, sveikatos priežiūros darbuotojams ir kitiems specialistams, dirbantiems su vaikais ir paaugliais) skirti 5 dienų mokymai.

Siekiant metodinę medžiagą pritaikyti Lietuvai, apmokyti specialistai vienerius mokslo metus ją taikė savo ugdymo įstaigose. Adaptuota ir pritaikyta Lietuvai metodinė medžiaga „Vaikų gyvenimo įgūdžių ugdymas“ buvo išleista 2009 m. ir jos pagrindu Lietuvos mokyklų bei ugdymo įstaigų specialistams pradėti organizuoti mokymai. Tokie užsiėmimai jau vyko Vilniuje, Trakuose, Kaune, Panevėžyje, Marijampolėje ir Tauragėje.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas šiuos mokymus planuoja organizuoti ir šiais metais.

Dėl papildomos informacijos kreiptis: Lina Vaitiekūnaitė, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento Strategijos, stebėsenos ir analizės skyriaus vyriausioji specialistė, tel.: (8 5) 266 80 93, mob. tel.: 8 672 43275, el. paštas: lina.vaitiekunaite@ntakd.lt

 

Europa , , , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra