Lietuvos vardo tūkstantmečio minėjimas Europos Parlamente Briuselyje

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Europos Parlamento narė dr. Laima Andrikienė rengia Lietuvos vardo tūkstantmečio minėjimą Europos Parlamente Briuselyje.

Jo metu bus pristatyta Kovo 11-osios Akto signatarų klubo prezidentės Birutės Valionytės sudaryta knyga „Didžioji Lietuva“.

Tai knyga – foto albumas apie Lietuvos valstybės architektūrinį paveldą, esantį visoje buvusios Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės teritorijoje: Lietuvoje, Baltarusijoje, Ukrainoje.

Žemėlapiai gali ir paslėpti, ir atskleisti. Du šimtmečius viena spalva, daugiausia raudona, dengusi visą carinę Rusiją, o vėliau ir jos įpėdinę Sovietų Sąjungą, slėpė margą Rytų Europos istoriją. Kaip jūros atoslūgis Sovietų Sąjungos žlugimas atskleidė tai, kas buvo užlieta. Atsirado naujos valstybės, naujos sienos, naujos sostinės. Baltijos valstybės – Lietuva, Latvija ir Estija – bent jau sužadino prisiminimus, nes jos buvo trumpam pasirodžiusios tarp dviejų pasaulinių karų. Bet šį kartą jūra, supanti Maskvą, nuslūgo labiau, ir tada atoslūgio paliktose lygumose pasirodė Baltarusija. Dar aiškiau iškilo Ukraina”, – taip knygos įvadą apie Didžiosios Lietuvos istoriją pradeda dr. Kazys Almenas.

Nedaug tautų gali pasidžiaugti savo tūkstantį metų siekiančiu valstybingumu. Mūsų tautos istorija skaudi, bet didinga. B. Valionytės knyga, kurią išleido VšĮ “Artlora”, būtent ir primena mums apie tai: apie mūsų didingą praeitį, daugiatautę Lietuvos valstybę, kurioje taikiai sugyveno skirtingų tautų ir religijų žmonės, kur buvo gerbiamos visos tautos, jų papročiai, žmogaus teisės”, – sakė Europos Parlamento narė dr. L. Andrikienė.

Pasak jos, renginys Europos Parlamente – tai dar viena proga pakviesti lietuvius, gyvenančius ir dirbančius Belgijoje, paminėti iškilią Lietuvos valstybingumo datą ir priminti Europai, kad mūsų istorija prasidėjo ne Sovietų Sąjungos žlugimo, o daug anksčiau.

Dr. Laima Andrikienė kviečia visus Europos Parlamento narius ir darbuotojus, kitų ES institucijų atstovus, Briuselyje gyvenančius lietuvius gruodžio 7 d. 19 val. Europos Parlamento Yehudi Menuhino salėje dalyvauti LDK paveldo fotografijų ir žemėlapių parodos atidaryme, B. Valionytės knygos „Didžioji Lietuva” pristatyme bei Renesanso muzikos ir šokių ansamblio „Banchetto Musicale” koncerte.

Daugiau informacijos: Ieva Staniulytė, tel. +32 228 47858; Viktorija Mockevičienė tel. +370 659 23676

www.bernardinai.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra