Lietuvos valstybės diena Europos Parlamente paminėta kartu su Lietuvos krepšinio legendomis

Autorius: Data: 2012-06-20 , 11:42 Spausdinti

2012 m. birželio 19 d. Briuselyje (Belgijoje) europarlamentarė, EP Europos liaudies partijos frakcijos narė dr. Laima Andrikienė drauge su kolega iš Latvijos Kārliu Šadurskiu pirmą kartą surengė oficialią Lietuvos Valstybės dienos šventę Europos Parlamente.

Šio išskirtinio reginio metu plačiai Lietuvos ir užsienio valstybių politikų, diplomatų bendruomenei, taip pat gausiai susirinkusiems lietuviams rengėjai pristatė labiausiai Lietuvą pasaulyje išgarsinusią legendinę Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę, kuri 1992 m. olimpinėse žaidynėse Barselonoje (Ispanija) įveikė Sovietų Sąjungos rinktinę bei pirmą kartą atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės istorijoje iškovojo olimpinius bronzos medalius. Į šventę Europos Parlamente specialiai atvyko Lietuvos krepšinio žvaigždės Šarūnas Marčiulionis ir Sergėjus Jovaiša. Šventėje dalyvavo Lietuvos atstovai Europos Parlamente Vytautas Landsbergis, Algirdas Saudargas, Zigmantas Balčytis, Justas Vincas Paleckis, Vilija Blinkevičiūtė, Juozas Imbrasas, taip pat Lietuvos diplomatai, dirbantys Lietuvos atstovybėse Briuselyje.

Atidarymo kalboje L. Andrikienė akcentavo, kad Valstybės diena, žyminti Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimą, nepriklausomoje Lietuvoje yra valstybinė šventė. Europarlamentarė pažymėjo, kad Karaliaus Mindaugo valdymo metais valstybėje įsigalėjusi sąlyginė taika ir stabilumas išsilaikė 8-erius metus. „Karalius Mindaugas pasinaudojo galimybe sutelkti jėgas plėtrai į Rytus, steigti ir stiprinti pirmosioms valstybės institucijoms, jo valdymo metais buvo sustiprinti ryšiai su Vakarų Europa bei Šventuoju Sostu“, – kalbėjo L. Andrikienė.

„Mindaugo dėka prieš amžius Lietuva tapo karalyste, o Karaliaus Mindaugo paveldas siekia iki šių laikų, mūsų Lietuvos Respublikos, kuri yra visateisė Jungtinių Tautų, NATO ir Europos Sąjungos narė“, – pažymėjo europarlamentarė.

Šventės dalyviai išvydo Mariaus Markevičiaus dokumentinį filmą „Kita svajonių komanda“, kuris pasak L. Andrikienės „yra apie krepšinį, bet ne tik. Filme įamžinta sudėtinga ir dramatiška mūsų tautos ir valstybės naujųjų laikų istorija“. Filmo režisierius JAV lietuvis M. Markevičius džiaugėsi gausiai susirinkusiais žiūrovais, kurių nepajėgė sutalpinti didžiausia Europos Parlamento salė, ir pareiškė nuoširdžią padėką europarlamentarams L. Andrikienei ir K. Šadurskiui už surengtą filmo premjerą Europos Parlamente.

Šventės dalyvius sveikinę legendiniai Lietuvos krepšininkai Šarūnas Marčiulionis ir Sergėjus Jovaiša kalbėjo apie savo patyrimą bei įspūdžius, kai prieš dvidešimt metų pirmą kartą dalyvavo olimpinėse žaidynėse po Lietuvos valstybės vėliava. „Tai buvo nepaprastos, nepamirštamos dienos“, – sakė S. Jovaiša.

Susirinkusieji išvydo ir Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos parengtą bei vieno iš jos vadovų Kazio Mackevičiaus rūpesčiu į Briuselį atgabentą parodą „Tarpukario bajorai fotografijose“, su kuria Europos Parlamento nariai bei svečiai galės susipažinti šią darbo savaitę.

Giedrė Uzdilaitė, ELP frakcijos spaudos tarnyba, tel.: +32 474 942022, giedre.uzdilaite@europarl.europa.eu

Nuotraukose:

1. Kalba L. Andrikienė

2. Šventės dalyvius sveikino Lietuvos krepšininkai Š. Marčiulionis ir S. Jovaiša

3. Lietuvos Valstybės dienos šventė Europos Parlamente

Europos Parlamentas (EP) , , , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra