Lietuvos užsienio reikalų ministras lankysis Moldovoje

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis 2010 m. rugsėjo 29-spalio 1 dienomis su darbo vizitu lankysis Moldovoje.
 
Rugsėjo 29 dieną A. Ažubalis kartu su Moldovos užsienio reikalų ministru Iurie Leanca pirmininkaus pirmajam Lietuvos ir Moldovos eurointegracinės komisijos posėdžiui.
 
Ši komisija buvo įsteigta įgyvendinant 2010 metų sausio 26 dieną Kišiniove pasirašytą Lietuvos ir Moldovos ministrų pirmininkų deklaraciją dėl bendradarbiavimo eurointegracijos sityje. Komisijos tikslas – koordinuoti ekspertinės Lietuvos stojimo į ES patirties perdavimą Moldovai. Posėdyje taip pat dalyvaus Lietuvos socialinės apsaugos ir darbo, Vidaus reikalų bei Žemės ūkio ministerijų, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai, kurie dalinsis savo patirtimi su Moldovos kolegomis.
 
Tą pačią dieną įvyks dvišalis Lietuvos ir Moldovos užsienio reikalų ministrų susitikimas, kuriame planuojama aptarti vidaus politinę situaciją Moldovoje artėjant parlamento rinkimams, pasikeista nuomonėmis dėl situacijos regione, santykių su kaimyninėmis valstybėmis, pristatyti Lietuvos pirmininkavimo Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijoje 2011 metais prioritetus.
 
NATO Informacijos ir dokumentacijos centre Kišiniove A. Ažubalis dalyvaus parodos „Lietuvos kariuomenė fotografijoje“ atidaryme. Šį renginį organizuoja Lietuvos ambasada, kuri šiuo metu yra NATO kontaktinė ambasada Moldovoje.
 
Rugsėjo 30 dieną ministras dalyvaus Moldovos draugų grupės susitikime. Jame taip pat planuoja dalyvauti Italijos, Čekijos, Švedijos, Rumunijos, Lenkijos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrai, Prancūzijos Europos reikalų valstybės ministras Pierre‘as Lellouche‘as, Europos komisaras Štefanas Fülė.
 
Lietuvos, Vengrijos ir Rumunijos inicijuota Moldovos draugų grupė siekia palaikyti Moldovos eurointegracijos siekius ir geriau koordinuoti šiai šaliai teikiamą paramą.
 
Rugsėjo 30 dieną numatytas A. Ažubalio susitikimas su Moldovos vicepremjeru Victoru Osipovu, per kurį bus aptariami teritorinės reintegracijos klausimai, ir dalyvavimas apskritojo stalo diskusijoje Padnestrės tema su nevyriausybinių organizacijų atstovais ir ekspertais.
 
Planuojama, kad per vizitą ministras pasirašys tris dvišalius susitarimus su Moldova: Lietuvos ir Moldovos vyriausybių protokolą dėl Moldovos ir ES susitarimo dėl readmisijos įgyvendinimo, Lietuvos ir Moldovos vyriausybių susitarimus dėl dvišalio bendradarbiavimo kultūros srityje ir dėl bendradarbiavimo standartizacijos, sertifikacijos bei metrologijos srityse.
 
www.urm.lt
 
Nuotraukoje: Moldovos vėliava

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra