Lietuvos ūkininkių draugijos narės stiprios savo bendryste

Autorius: Data: 2013-03-13 , 10:11 Spausdinti

Ona STRIŠKIENĖ, Lietuvos ūkininkių draugijos Panevėžio rajono Paįstrio skyriaus „Gabija“ vadovė

Lietuvos ūkininkių draugija vienija apie tris tūkstančius narių, kurios yra sąrašuose, nes moka kasmetinį mokestį. Gal vos ne tiek pat yra jų darbams, idėjoms pritarančiųjų, seminaruose, renginiuose, projektuose dalyvaujančiųjų. Draugijos skyrių yra beveik visuose rajonuose. Pirmoji ir dabartinė Panevėžio rajono koordinatorė yra Birutė Ramanauskienė.

Ūkininkių draugiją sudaro ne tik tos, kurios pačios turi ūkius ar yra ūkininkų žmonos bei dukros, tai pilnametės moterys gyvenančios kaime ir ne tik jame. Apie 1992 m. birželio 6 d. atsikūrusią draugiją turėjau žinių, norėjau įsijungti į jų veiklą ir tą padariau 2000-aisias. Esu Panevėžio rajono Paįstrio „Gabijos“ skyriaus vadovė. Mūsų veikla, priklausomai nuo susiklostančių sąlygų, pagyvėja arba darbuojamės labai pamažu. Skyriaus moterų veikla nukreipta į šeimos stiprinimą, jos narių sveikatos būklės priežiūrą, išsaugojimą, sveiką gyvenseną ir mitybą. Mielai prisidedame prie kitų skyrių renginių, su malonumu leidžiamės į pažintines keliones. Vykstame ne tik į rajono skyrius, lankomės ir kituose rajonuose.

Lietuvos ūkininkių draugijos veiklos pradžia siekia 1938 metus, kai Alena Vileišytė-Devenienė (Jono Vileišio dukra) už aktyvią veiklą išsiųsta iš Vilniaus į Kauną, besidarbuodama Lietuvos žemės ūkio rūmuose, įkūrė šią draugiją. Ji troško, kad ir kaimo moterys turėtų savo organizaciją, kuri jas burtų, vienytų, skatintų veikti, ne tik atsidavusiai darbuotis savo kieme.

Esame dėkingos, kad Panevėžio rajono koordinatorės Birutės Ramanauskienės ir jos pagalbininkių iniciatyva 2013 m. kovo 2 d. (šeštadienį) vėl visas sukvietė būrin. Įvyko seminaras „Sveikata – mūsų didžiausias turtas“. Į jį,  vykusi Panevėžio Aklųjų ir silpnaregių laisvalaikio užimtumo centre, lektorės atvyko iš Kauno. Čia susirinko Panevėžio rajono draugijos skyrių narės, jų pažįstami, draugai, miesto gyventojai.

Gydytojos, pasiremdamos statistikos duomenimis, medicinos skelbiamomis žiniomis, kalbėjo apie sveikatos būklę šalyje, ilgiau apsistodamos prie dažniausiai pasitaikančių susirgimų, rizikos faktorių, profilaktinių priemonių. Daug kalbėjo apie galimybes tausoti ir stiprinti savo bei savo šeimos narių sveikatą. Plačiau buvo apsistota analizuojant problemas, susijusias su sąnarių skausmais, kraujotakos sutrikimais, kraujospūdžio pakitimais ir kt. Renginio metu už nedidelį mokestį buvo galimybė pasimatuoti deguonies kiekį kraujuje, gauti patarimą. Gydytojos išsamiai kalbėjo apie naudojamų vaistų ir papildų poveikį, atsakinėjo į paklausimus, buvo galima įsigyti papildų, kurie renginio metu buvo išsamiai pristatyti.

Po seminaro niekas nesiskirstė, prie pačių susineštinio bendro stalo vaišių buvo pakviesti visi, ilgai dar pabendrauta. Iki graudulio smagu buvo stebėti mielus senų pažįstamų pasisveikinimus, jų nuoširdžias šypsenas, jausti šiltus žvilgsnius. Grupelėmis buvo diskutuojama, ar jau laikas sėti pomidorus, paprikas, kokios daržovės ir kokiomis sąlygomis geriausiai išsilaikė. Kalbėtasi apie duonos kepimo, sūrių spaudimo paslaptis. Taipogi apie ažūrinių šalikų ir skraisčių raštus. Apie vaikų siekiamus mokslus, vaikaičių išdaigas ir rūpesčius. Mane labiausia džiugina buvimas bendrystėje, atitrūkimas nuo kasdienybės ir pamatymas, kad kiekvienas turi savo rūpesčių, problemų bei džiaugsmų.

Autorės nuotr.

Nuotraukose:

1. Kalba Panevėžio rajono LŪD koordinatorė B. Ramanauskienė

2. Seminaro dalyvės paskaitos metu

Žemės ūkis , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra