Lietuvos tūkstantmečiui – giesmė Vilniaus verbai

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Birželio 28 d. (sekmadienį) 12 val. Neries regioninio parko direkcija ir Čekoniškių verbų ir buities seklyčia kviečia dalyvauti renginyje Giesmė Vilniaus verbai“. Renginys vyks Neries regioninio parko Lankytojų centro kiemelyje (Vilniaus g. 3, Dūkštos, Vilniaus r.).
 
Unikaliam kultūros paveldo reiškiniui – Vilniaus verbai skirta šventė – sudėtinė Neries regioninio parko direkcijos parengto projekto „Saugodami paveldą – kuriame ateitį“ dalis. Ji skirta Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečiui ir įtraukta į nacionalinę programą „Vilnius – Europos kultūros sostinė“.
 
„Šventėje pamatysime, kaip iš lauko žolynų gimsta Vilniaus verba. Susipažinsime su jų formų ir raštų įvairove, galėsime patys pabandyti susirišti verbą, arba įsigyti kūrėjų jau surištas verbas. Taip pat pakviesime dalyvauti viktorinoje „Ar pažįstate Lietuvos pievų ir miškų augalus?“ – sakė Neries regioninio parko direktorė Audronė Žičkutė.
 
Ansamblio „Cicha Nowinka“ verbų rišėjos lauko ekspozicijoje pristatys savo surištas verbas, o norinčius išmokti šio meno – pamokys. Ansamblio rišėjų sukurtomis verbomis bus apdovanoti ir viktorinos „Ar pažįstate Lietuvos pievų ir miškų augalus?“ nugalėtojai. Šventės dalyviai galės paskanauti Vilniaus krašto kulinarinio paveldo patiekalų, atsigaivinti įvairių rūšių žolelių arbata.

Vilniaus kraštą garsinanti v
erbų rišimo tradicija gimė keliuose mažuose kaimeliuose į šiaurės vakarus nuo Vilniaus. Nuo seno čia gyvenusios moterys laukuose rinkdavo žolynus, juos džiovindavo, o žiemą, artėjant Verbų sekmadieniui, ant sauso lazdyno kotelio surištas spalvingas rykštes – Vilniaus verbas, veždavo parduoti į Vilnių. Bažnyčių šventoriuose parduodamų įprastinių, iš kadagio ir žilvičio šakelių surištų verbų jos išsiskirdavo spalvomis ir formų įvairove.
Bėgant laikui, kito verbų formos, spalvos, joms gaminti naudotos žaliavos, plėtėsi rišimo arealas, taip pat ir funkcijos. Šiandien Vilniaus verbos tampa ne tik religinės šventės atributu, bet ir mūsų buities dekoratyviniu elementu bei į svečią šalį vežamu suvenyru.
 
„Tikimės, kad šis renginys prisidės prie unikalaus Vilniaus krašto kultūros paveldo – Vilniaus verbų, jų istorijos ir rišimo tradicijų populiarinimo, paskatins visuomenės domėjimąsi Vilniaus krašto kultūriniu savitumu, o taip pat primins ir būtinumą saugoti Lietuvos gamtą. Juk be laukų ir miškų žolynų – šių nuostabių gamtos dovanų, nebūtų ir Vilniaus verbų“ – sakė vyriausioji kultūrologė Virginija Rudienė.
 
Šventės organizatoriai kviečia dalyvauti visus, branginančius tradicijas ir protėvių paveldą, į Vilniaus verboms skirtą šventę šį sekmadienį, birželio 28 d., 12 valandą.
 
Išsamesnė informacija teikiama: tel. (8-5)2599242, mob. tel. 8 616 06489, internete: http://www.vstt.lt;
www.neriesparkas.lt; http://www.kulturagyvai.lt/lt/2009/2009gyvoji/giesmeverbai/  
 
Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra