Lietuvos tūkstantmečio keliautojai atšventė pabaigtuves

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Baigėsi Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečio kelionių konkursas „Keliauk ir pažink Lietuvą“. Jame dalyvavo daugiau kaip penki tūkstančiai keliautojų ir jų grupių. Tad galiausiai buvo suvesti konkurso rezultatai ir pasveikinti nugalėtojai. O jų buvo tikrai daug…
 
Vaiskią ir saulėtą 2009 m. lapkričio 28–ąją smagiai nušurmuliavo Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečio kelionių konkurso „Keliauk ir pažink Lietuvą“ pabaigtuvių šventė. Kaip ir dera tikriems keliautojams ji vyko lauke, nuostabiame Asvejos ežero krante esančių poilsio namų „Dubingiai“ estradoje. Gamta padovanojo neįprastą lapkričio pabaigai saulėtą ir šiltą orą. Patalpoje niekaip nebūtų norėjęsi švęsti šios šventės. Maloniai šildė laužo liepsna, smagios muzikos intarpai tarp prasmingų kalbų, šokiai ir žaidimai, kareiviška košė ir arbata.
 
Šventėje dalyvavo apie 150 žmonių. Šventę pradėjusi Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorė Rūta Baškytė pirmąkart scenoje užtraukė Lietuvos žygeivių dainą „Tumba tumba rasa…“, paskatindama ir kitus atskleisti savo talentus. Į sceną vienas po kito lipo šventės dalyviai. Neliko abejingų negrų liaudies dainai „Keliaukim su Dievu“. Visus linksmino jaunimo trijulė su gitaromis: nedrąsiai, tačiau nuoširdžiai Augustina, Justina ir Tomas atliko keletą dainų. Šventei jau gerokai įpusėjus atvyko viena iš konkurso laimėtojų – Genutė su sveikuolių grupele. Ji mokė keliautojus šokti sirtakį ir šokį „Varnalėša“.
 
Natūralu, kad visi laukė apdovanojimų. Du keliautojai Aistė Žeromskytė ir Egidijus Čeplinskas surinko daugiausia taškų, t. y. visus įmanomus pagal konkurso sąlygas (daugiau nei po 1 880 taškų). Jie aplankė visas konkursui pasiūlytas vietas. Dešimčiai daugiausiai taškų surinkusių keliautojų buvo įteikti Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos parengti Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečio keliautojo medaliai. 150 asmenų, šeimų ir grupių, surinkusių 1 000 ir daugiau taškų, gavo Lietuvos tūkstantmečio keliautojo diplomus ir ženkliukus.
 
Buvo įteikti ir specialieji Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos, Kelionių ir pramogų žurnalo redakcijos prizai. Nuotaikingą prizą už gražiausią atsiliepimą apie Asvejos regioninio parko lankomą objektą – Dubingių piliavietę įteikė direktorius Rimantas Glambokas. Erestidai Gelčienei – teko namo gabenti pusmaišį kaimiškų daržovių ir plytą namų židiniui iš Radvilų rūmų.
 
Konkursas, vykęs beveik ištisus metus, suartino kelionių mėgėjus, padėjo atrasti nežinomus objektus, vietoves. Pačių keliautojų teigimu – konkursas suvienijo šeimas, „namisėdas pavertė keliautojais jau sunkiai nustygstančiais vienoje vietoje“, „bobulės tapo jaunesnės už visus šeimos jauniausius“, o Poškevičių šeimai „gimė noras rašyti šeimos kelionių istoriją“…
 
Ilgai skambėjo muzika ant Asvejos kranto, patys ištvermingiausi iki sutemų linksmai šoko gamtos prieglobstyje. Išsiskirdami dėkojo vieni kitiems, keitėsi adresais ir pageidavo kito konkurso.
 
Visa informacija apie pasibaigusį konkursą bus pateikta Kelionių ir pramogų žurnalo gruodžio numeryje bei internetiniame puslapyje www.kelionesirpramogos.lt
 
Dėkojame visiems keliavusiems ir, žinoma, konkursą kartu organizavusiai žurnalo „Kelionės ir pramogos“ redakcijai.
 
Iki naujų susitikimų ir naujų konkursų, mielieji žygeiviai.

Sena Voruta



Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra