Lietuvos trispalvė viržių laukymėje prie Šalčios plakas išdidžiai

Autorius: Data: 2018-09-13 , 10:23 Spausdinti

Lietuvos trispalvė viržių laukymėje prie Šalčios plakas išdidžiai

Nuotr.: Tomo Bagdanavičiaus, Vidmanto Kuprevičiaus, Milenos Martinkevič

Tomas BAGDANAVIČIUS, Vidmantas KUPREVIČIUS, Šalčininkų 1011-osios šaulių kuopos būrelių vadovai, www.voruta.lt

Šių metų rugsėjo 7/9 dienomis į Gerviškių apylinkių miško (Gerviškių sen., Šalčininkų r.) viržyną susirinko pusšimtis Šalčininkų 1011-osios kuopos jaunųjų šaulių ir šaulių vadovų į poilsinę sporto stovyklą VASAROS PALYDĖTUVĖS 2018.

Daugelis stovyklautojų ir vadovų, dar penktadienio vakare, iškart po visų mokslų ir darbų, ėmė gausiai rinktis į Gerviškių apylinkių smėlėtą viržyną prie Šalčios. Pirmoji stovyklos diena buvo kupina šypsenų. Po ilgos vasaros nesimatę (bent jau dauguma) mielai sveikinosi ir džiūgavo pagaliau susitikę. Vadavietėje, kuopos vadas su būrelių vadovais, išklausę stovyklautojų pageidavimus, sudarė būsimos stovyklos dienotvarkę. Taip pat pirmąją dieną (o tiksliau – vakarą) įsirengėme būstus, įžiebėme laužus, liepsnomis dangų laižančius, ir nusiteikėme turiningai praleisti prasidėjusį savaitgalį.

Išaušo šeštadienis. Atvyko dar nemaža stovyklautojų ir vadovų. Drauge giedant Tautišką giesmę, buvo iškelta mūsų Lietuvos trispalvė. Kuopos vadas vrš. Eimantas Tamulynas tarė sveikinimo žodžius, palinkėjo visiems geros ir turiningos stovyklos bei įteikė keliems kuopos šauliams pažymėjimus, tarp jų išskirtinį – vyriausiam, patriotiškiausiam bei išmintingiausiam mūsų kuopos šauliui Vytautui Dailidkai (81 m.).

Užduočių netrūko: jaunieji šauliai, mokomi vadovų j. eil.  Dariaus Tovtiko ir j. eil. Edvuno Uso, statėsi būstus, kūrė įvairių tipų laužus, sužinodami, kam kokie reikalingi. Šauliai, dim. kpt. Broniaus Maslavecko mokomi, įvaldė kelis kovinės savigynos veiksmus, kas išties yra mokėtina kasdien. Lietuvos mokytojas šviesuolis Vytautas Dailidka prie spragsinčio žiežirbomis laužo jaunimui skleidė meilę Tėvynei, papasakojo skaudžią XX-ojo amžiaus pradžios bei pokario (kai Vilniaus krašte siautėjo Armijos Krajovos smogikai, sovietiniai stribai bei naciai) Lietuvos istoriją. Jaunoji šaulė kinologė Milena Martinkevič dėstė, kuo įdomus ir svarbus yra darbas su šunimis.

Taip pat janieji šauliai, vedami št. srž. Igorio Bartanovičiaus ir vyr. psk. Eduardo Veder, vyko į giraitę žaisti šratasvydžio. Vėliau – dar smagiau: buvo įvairios estafetės, trumpas kliūčių ruožas bei smagios rungtys šaudant pneumatiniais šautuvais. Taigi, buvo smagu ir įdomu.

Taip pat stovykloje buvo kalbama, kokie įdomūs lankytini objektai mūsų lauks kitą savaitgalį vyksiančioje mūsų kuopos ekskursijoje po Anykščių kraštą: paminklas Lietuvos Partizanams, poeto Baranausko klėtelė, Anykščių panorama iš bažnyčios bokštų, Angelų muziejus, rašytojų Buivydaitės ir Vienuolio jaukūs namai, Siaurojo geležinkelio stoties linksmos bei sportiškos ir istoriškai svarbios veiklos, Barskūnų bei Pagojės paminklai šauliams, Kavarsko šaltinis ir įspūdingai per užtvanką kriokliais šniokščianti  Šventoji, Pavarių akmuo, Puntukas (ir Puntuko brolis), Niūronys, rašytojo Biliūno tėviškės sodyba su svirtimi bei vieta, kur gulėjo ant spalių krūvos Brisius, o patvoriu lanką įtempęs (apsakymas ,,Kliudžiau‘‘) sėlino ,,indėnas‘‘… ir tūkstantį laiptelių kopti lenktyniaujant ,,Laimės žiburin‘‘.

Sekmadienį stovyklautojai ir vadovai sutvarkė stovyklos teritoriją, užgesino laužus ir išardė būstus. Vėlgi Tautišką giesmę giedodami nuleidome mūsų Trispalvę, padėkojome vieni kitiems, atsisveikinome ir išvykome namo ruoštis naujai darbų ir mokslų savaitei.

Dar kartą primename, jog mūsų laukia įdomi ekskursija, tad jau greit brūkštelsime dar vieną reportažą iš Anykščių padangės. O spalio 13-ąją kartu su Prienų krašto šauliais jau ketvirtą kartą žygiuosime žilagalvio Nemuno krantais.

Tėvynės labui!

Nuoroda į nuotraukas:
 
https://photos.app.goo.gl/YSYwtuWcJhrd4CEDA

Kariuomenė , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra