Lietuvos trispalvė dominavo pasaulio ledrogių slalomo rungtyje

Autorius: Data: 2011-03-09, 08:34 Spausdinti

Po atkaklios kovos lietuviai užtikrintai laimėjo prizines vietas pasaulio žiemos buriavimo čempionate.

2011 m. kovo 9 d., Vilnius.

Suomijoje, Saimaa regione, pasibaigusiame 31-ajame pasaulio žiemos buriavimo ant ledo ir sniego čempionate – WISSA 2011 – du Lietuvos sportininkai užėmė prizines vietas. Po įtemptos kovos ledrogių slalomo nugalėtoju tapo 34 metų latvis Janis Preiss‘as. Antrąją ir trečiąją vietas dalijosi vieninteliai čempionate dalyvavę lietuviai – 34 metų kaunietis, 2010 metų Lietuvos ir  Latvijos čempionas Giedrius Liutkus ir perspektyvus 17 metų sportininkas iš Biržų Andrius Šliuburys. Trečioje vietoje likęs A. Šliuburys tapo ir pirmuoju jaunimo grupėje.

G. Liutkus nuo J. Preiss‘o atsiliko 17 taškų, tuo tarpu A. Šliuburys nuo antrosios vietos laimėtojo – tik 2,6 taško. WISSA 2011 – tai didžiausias žiemos buriavimo sporto renginys pasaulyje. Ant sniego ir ledo tarpusavyje varžėsi burlenčių, jėgos aitvarų ir čiuožimo naudojant burę-sparną (angl. Kitewing) meistrai. Šįmet čempionate dalyvavo per 100 sportininkų iš 15 šalių; iš viso vyko 18 įskaitinių važiavimų.  

„Psichologinį nuovargį įveikti buvo sunkiau nei fizinį, – sakė VšĮ „Ekstremalus sportas“ aktyvistas Giedrius Liutkus. – Paprastai buriavimo varžybos, kuriose teko dalyvauti iki šiol, vykdavo 2-5 dienas. Atlaikyti kasdienį fizinį krūvį 10 dienų – iš tiesų nemenkas jėgų išbandymas“. G. Liutkus žiemos pasaulio čempionate dalyvavo pirmą kartą, todėl šis pasiekimas, anot sportininko, jam pačiam yra netikėtas.

„Burlenčių slalomas šalyje atsigavo ir jo lygis pakilo pradėjus kurtis buriavimo mokykloms šalyje, – sako VšĮ „Ekstremalus sportas“ atstovas Robertas Gradauskas. – Lietuviai pasaulio čempionate sugebėjo aplenkti daug pasiekusius lenkus, prancūzus ir suomius, nes yra pripratę treniruotis tinkamomis sąlygomis. Tokios išskirtinės sąlygos Lietuvoje yra Kuršių mariose, kur nuolatos galima sulaukti vėjo. Tik esant stipriam vėjui sportininkai gali lavinti įgūdžius ir kelti kvalifikaciją“.  Ventainėje kasmet vyksta svarbiausios šalies burlenčių sporto nacionalinės ir tarptautinės varžybos, kurias organizuoja VšĮ „Ekstremalus sportas“.

G. Liutkus prizinę vietą iškovojo čiuoždamas namų gamybos ledrogėmis ir 5,2 kv metro bure – ta pačia, kuria prieš mėnesį per audrą ant užšalusių Kauno marių viršijo praėjusiųjų metų paties pasiektą buriavimo ant ledrogių greičio rekordą šalyje ir išvystė 95 km/h greitį. Šiuo metu G. Liutkaus greičio pasiekimas yra antras pasaulyje po amerikiečio Jeffry Brown’o, kuris ledrogėmis pasiekė 104 km/h greitį.

Lietuvoje buriavimo sporte sparčiai populiarėja jėgos aitvarai ir burlentės, čiuožimas naudojant burę-sparną iki šiol nėra plačiai paplitęs.

Susiję pranešimai ir nuorodos:

Čempionato rezultatai: http://www.wissa2011.org/wissa2011/files/final_results/

Čempionato vaizdo medžiaga: http://www.youtube.com/user/WISSA2011FINLAND

Čempionato nuotraukos: http://www.facebook.com/pages/Wissa-2011-Saimaa-Finland/106516786080564

http://extreme-sports.lt/pages/posts/lietuvoje-prauzusi-audra-bebaimiui-dovanojo-rekorda579.php

Apie VšĮ „Ekstremalus sportas“:

Viešoji įstaiga „Ekstremalus sportas“, vienijanti ekstremalaus sporto teisėjus, sertifikuotus instruktorius ir žinomus šalies sportininkus, siekia populiarinti šio sporto šakas Lietuvoje, ypatingą dėmesį skiriant sportinės veiklos standartų kūrimui ir jaunimo laisvalaikio užimtumui skatinti. Sukaupusi didelę patirtį ir žinias, kasmet šalyje organizuoja Lietuvos ir Europos vasaros bei žiemos burlenčių ir jėgos aitvarų čempionatus. Taip pat rengia vasaros buriavimo stovyklas vaikams ir paaugliams, nemokamas savaitines vasaros stovyklas banglenčių, burlenčių bei jėgos aitvarų sporto pradedantiesiems („Surf Camp“, „Windsurf Camp“, „Kite Camp“) ir saugaus jų mokymosi kursus. Organizacija per šešerius savo gyvavimo metus net tik išugdė būrį pasiekusių sportininkų ekstremalų, naujų entuziastų bei mėgėjų, bet ir pakeitė gyvenimo būdą daugeliui žmonių. Daugiau informacijos: www.extreme-sports.lt

Išsamesnė informacija žurnalistams:

Daiva Bumblytė, VšĮ „Ekstremalus sportas“ atstovė spaudai,

+370 686 23240, media@extreme-sports.lt, , www.extreme-sports.lt

Greičio rekordas

Žiūrovų reakcija ir pastebėjimai

Varžybų akcentai ir išskirtinumai (kas naujo nuo praėjusių metų)

Bendras dalyvių skaičius

Kaip dalyviai vertina varžybas

Nugalėtojų komentarai

Nuotraukose:

1. Nugalėtojas G. Liutkus

2. Buriuoja lietuviai

Sportas , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra