Lietuvos tautininkų sąjungos Kauno skyriaus nariai paminėjo Antano Smetonos 140-ąsias gimimo metines

Autorius: Data: 2014-08-12 , 18:07 Spausdinti

Virginija MAKSVYTYTĖ, Kaunas

Rugpjūčio 10 dieną Kaune, Lietuvos istorinės prezidentūros kiemelyje, prie A. Smetonos paminklo, rinkosi Lietuvos tautininkų sąjungos (LTS) Kauno skyriaus nariai ir patriotiškai nusiteikę piliečiai, kurie norėjo pagerbti pirmąjį Lietuvos prezidentą 140-ųjų gimimo metinių proga. Iškilmių metu buvo prisiminti A. Smetonos nuopelnai Lietuvai, prie paminklo padėtos gėlės. Čia tai pat Bernardo Brazdžionio eiles skaitė Kazimieras Černiauskas, pasisakė Lietuvos nepriklausomybės akto signataras Leonas Milčius, kalbėjo inžinierius, proistorikas Romualdas Zubinas. A. Smetonos 140-ųjų gimimo metinių proga skambėjo ir Kauno miesto Eigulių romantinio ansamblio „Vien tik tau“ atliekamos dainos.

Nors Lietuvos tautininkų sąjungos Kauno skyriaus iniciatyva švęsti pirmojo Lietuvos prezidento A. Smetonos gimtadienį istorinės prezidentūros kiemelyje vykdoma jau keletą metų, tačiau rugpjūčio 8 dieną toje pačioje vietoje A. Smetonos atminimą pagerbė ir Kauno savivaldybės valdžios atstovai, Kauno Sąjūdžio nariai, pasisakė istorikas Romas Batūra, Seimo narys Rimantas Dumčius. Lietuvos tautininkų sąjungos nariai prisiminė pirmojo Lietuvos prezidento vaikystę, jo gabumus, pabrėžė patriotinę veiklą jaunystėje bei nuopelnus Lietuvos valstybingumo kelyje. Pasak Lietuvos tautininkų sąjungos Kauno skyriaus narių, A. Smetonos valdymo metu įvyko trys esminiai lūžiai-revoliucijos ekonomikoje, kultūroje ir lietuvinime. A. Smetona sugebėjo sukurti tvirtą valiutą, našų žemės ūkį, vykdė sėkmingą prekybą su vakarais. Pasižymėjo originalia filosofija, jo valdymo metu daugėjo brandžios literatūros, vystėsi profesionali žurnalistika, tvirtėjo mokslas, architektūra, dailė ir sportas. Dėka A. Smeonos nuopelnų Lietuva buvo pradėta tapatinti su lietuvių kalba, nors anksčiau čia pagrindinės kalbos buvo rusų ir lenkų.

Anot renginio metu kalbėjusio Lietuvos nepriklausomybės signataro L. Milčiaus, A. Smetona iškiliausia Lietuvos XX a. politinė asmenybė, kuriai būtina išreikšti pagarbą. L. Milčius vylėsi, kad būtų buvę labai gražu, jei minėjimas būtų buvęs vienas, o į Kauno istorinės prezidentūros kiemelį būtų sugužėję daugiau patriotiškai nusiteikusių žmonių.

Žinoma, būtų gražu, kad būtų daugiau žmonių.Tai viena iš svarbiausių politinių asmenybių. Tauta ir istorija yra bendra. Iš tikrųjų mūsų pagrindinis trūkumas, kad mūsų istorikai tyrinėja istoriją gabaliukais. Taip ir politinės asmenybės: vienus tarsi pakeliam, kitus smukdom, tačiau reikia žiūrėti į vientisą istoriją. Valstybės vadovai daro klaidas, bet reikia pastebėti jo pagrindinius darbus, matyti tai, ką jis sukūrė valstybėje ir nežiūrėti į žmogiškas silpnybes.“ –  „Vorutai“ kalbėjo Lietuvos nepriklausomybės akto signataras L. Milčius pridurdamas, kad šiuo metu trūksta vienybės ir reikia pagerbti kartu visas Lietuvai nusipelnusias asmenybes. L. Milčius 140-ųjų A. Smetonos metinių proga parašė keletą savo eilėraščių, kuriuos perskaitė renginio metu.

Pirmojo Lietuvos prezidento A. Smetonos 140-ųjų gimimo metinių metu kalbėjo ir inžinierius, proistorikas R. Zubinas, kuris pabrėžė, kad jaunąjai kartai svarbu žinoti savo šaknis, savo istoriją iki Mindaugo laikų.

Pagerbti A. Smetonos atminimą istorinės Lietuvos prezidentūros kiemelyje atėjo ir paprasti piliečiai, kuriems svarbi Lietuvos istorija. Čia dalyvavęs Z. Langaitis prisipažino, kad pagerbti A. Smetonos atminimo ateina kasmet, o pati šventė tik parodo, kokio tautiškumo Lietuvai reikėtų siekti. Priešingai nei Lietuvos nepriklausomybės akto signataras L. Milčius, Z. Langaitis neusreikšmina fakto, kad A. Smetonos gimtadienis švenčiamas ne kartu su miesto savivaldybės atstovais, tačiau pripažįsta, kad kartu pagerbti pirmojo Lietuvos prezidento atminimą būtų gražu.

Būtų gerai, kad būtų švenčiama kartu, aš tam pritarčiau ir to norėčiau, bet tai nėra kažkas tokio, ko labai pasigesčiau. Svarbu, kad mes šią šventę minime, o jei tai nutinka du ar tris kartus, tai tik geriau“.  – pasakojo patriotas Z. Langaitis

Jubiliejai , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra