Lietuvos tautininkai – ties esminio sprendimo riba

Autorius: Data: 2011-05-02 , 14:42 Spausdinti

Lietuvos tautininkai – ties esminio sprendimo riba

Sigita NEMEIKAITĖ, Vilnius

Lietuvos tautininkai sprendžia tolimesnį savo likimą: likti Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų gretose ar rinktis savarankiškos partijos kelią. 2011 m. balandžio 30 dieną Seime vykusi TS-LKD Tautininkų frakcijos konferencija nutarė sprendimą priimti po dviejų mėnesių. Galutinis taškas bus padėtas po to, kaip TS-LKD partija atliks tautininkų pateiktus įpareigojimus.

Iš visos Lietuvos susirinkę Tautininkų frakcijos nariai ilgai ir karštai diskutavo dėl sudėtingos situacijos ir būdų, kaip ją keisti. Buvo konstatuota, kad pastaruoju metu Tautininkų frakcijos veikla bei jos politinių nuostatų įgyvendinimas nedemokratiškoje bei neskaidrioje sprendimų priėmimo aplinkoje tapo neįmanoma.

Situaciją dar labiau paaštrino prieš pat konferenciją TS-LKD Priežiūros komiteto priimtas sprendimas pašalinti iš partijos tautininkų lyderį, Seimo narį Gintarą Songailą. Šį žingsnį labai prieštaringai vertino ir TS-LKD nariai, ir partijos lyderiai. Tokį sprendimą Seimo pirmininkė Irena Degutienė įvardijo kaip neadekvatų, o dvylika Seimo narių konservatorių pasmerkė Priežiūros komitetą. Palaikydamas G.Songailą, atskirą nuomonę pareiškė TS-LKD Prezidiumo narys, Sąjūdžio pirmininkas Rytas Kupčinskas. G. Songaila neteko narystės po to, kai Vilniaus miesto mero rinkimų išvakarėse kreipėsi į teismą, prašydamas panaikinti TS-LKD Vilniaus sueigos tarybos sprendimą sudaryti koaliciją su Valdemaro Tomaševskio bloku. Be to Seimo narys paprašė teismo pritaikyti laikinąsias apsaugos priemones – laikinai sustabdyti minėtą sprendimą, kol teismas išnagrinės ieškinį. Nors vėliau, TS-LKD prezidiumo paprašytas, ieškinį atsiėmė, iš partijos buvo pašalintas. To negana, TS-LKD Priežiūros komitetas kiek anksčiau yra sustabdę Seimo nario, frakcijos valdybos nario Kazimiero Uokos bei Tautininkų frakcijos vicepirmininko Arvydo Radžiūno narystę partijoje. Tokiu būdu, eliminavus lyderius, tautininkų veikla tapo iš esmės paralyžiuota, nes daugeliu veiksmų akivaizdžiai siekiama žlugdyti šią šalies politinę jėgą.

Parengtame konferencijos nutarime buvo pabrėžta, kad „tautininkams yra priimtinos TS-LKD deklaruojamos vertybės, tačiau vertybes reikia ne deklaruoti, bet jomis vadovautis.“ Be kita ko, konferencijos dalyviai konstatavo: „Lietuvių tautininkų sąjungos prisijungimo prie Tėvynės Sąjungos sutarties nuostatos buvo sistemingai pažeidinėjamos. Siaurame rate priimtų sprendimų primetinėjimas partijai, naudojant įvykusių faktų taktiką, tapo esminiu TS-LKD vertybes paminančių sprendimų priėmimo įrankiu.“

Vis dėlto konferencijos dalyviai neskubėjo trenkti durimis ir nusprendė kol kas nesitraukti iš TS-LKD partijos. Nors už nutarimo projektą balsavo dauguma, tačiau nesurinkta būtinų 2/3 pagal frakcijos statutą reikalingų balsų. Todėl tautininkai po dviejų mėnesių pratęs konferencijos darbą ir tada priims esminį sprendimą. Iki kito posėdžio frakcijai laikinai vadovaus frakcijos vicepirmininkas Algimantas Birbilas.

Iki bus pratęsta konferencija, Tautininkų frakcija TS-LKD partijai pateiks savo reikalavimus atstatyti TS-LKD Tautininkų frakcijos pirmininko G. Songailos, vicepirmininko A. Radžiūno ir valdybos nario K. Uokos narystę partijoje bei kitas nuostatas.

Skelbiame konferencijoje priimtą nutarimą:

TS-LKD Tautininkų frakcijos Konferencija

2011 m. balandžio 30 d.

NUTARIMAS

Dėl TS-LKD Tautininkų frakcijos ateities svarstymo

TS-LKD Tautininkų frakcijos konferencija, apsvarsčiusi Tautininkų frakcijos ateities perspektyvas, atsižvelgdama į tai, kad Tautininkų frakcijos veikla pastaruoju metu yra žlugdoma TS-LKD Priežiūros komiteto sprendimais šalinant frakcijos vadovus iš partijos ir kitais būdais, pareiškia, kad tolesnė Tautininkų frakcijos veikla tokiomis sąlygomis yra vargiai įmanoma. Tačiau, tikėdamasi demokratinių permainų partijos viduje,

n u t a r i a:

1. Klausimo dėl Tautininkų frakcijos ateities TS-LKD partijoje sprendimą atidėti dviems mėnesiams, darant pertrauką konferencijos darbe ir pavedant tikslesnę antrojo Konferencijos posėdžio datą nustatyti Tautininkų frakcijos valdybai.

2. Kreiptis į TS-LKD tarybą ir suvažiavimą su reikalavimu atstatyti TS-LKD Tautininkų frakcijos pirmininko Gintaro Songailos, vicepirmininko Arvydo Radžiūno ir valdybos nario Kazimiero Uokos narystę partijoje.

3. Pareikalauti iš TS-LKD valdymo organų, kad nebūtų trukdoma priimti į partiją asmenis, norinčius dalyvauti Tautininkų frakcijos veikloje.

4. Pareikalauti iš TS-LKD valdymo organų, kad būtų pašalinti Lietuvių tautininkų sąjungos prisijungimo prie Tėvynės sąjungos nuostatų pažeidimai.

5. Pavesti TS-LKD Tautininkų frakcijos valdybai deleguoti frakcijos narių grupę pokalbiams su TS-LKD atstovais dėl šių reikalavimų įgyvendinimo.

Posėdžio pirmininkas Jonas Vaškūnas

Posėdžio sekretorė Nijolė Balčiūnienė

Sigitos Nemeikaitės nuotr.

Nuotraukose:

1. Seime vykusi TS-LKD Tautininkų frakcija sprendė, kokį tolimesnį kelią rinksis šalies politiniame žemėlapyje

2. Seimo narys G. Songaila apžvelgė pastarojo meto iššūkius, su kuriais susiduria tautininkai

3. Konferencijos dalyviai susikaupę klausėsi kolegų pasisakymų

4. Tautininko, TS-LKD Politikos komiteto Ričardo Garuolio mintys, pareikštos konferencijoje, pasižymėjo įdomiomis įžvalgomis

5. Konferenciją vedė Jonas Vaiškūnas (pirmas iš kairės)

6. Tautininkų frakcijos narė Nijolė Balčiūnienė – viena iš aktyviausių konferencijos rengėjų

7. Balsuojama dėl konferencijos nuostatų

8. Istorikas Tomas Baranauskas pristatė Tautininkų frakcijos apsisprendimo būtinybę

9. Konferencijos dalyviai ir svečiai turėjo ką apmąstyti ir pasakyti

10. Tautininkų lyderis, Seimo narys G. Songaila (dešinėje) tarėsi su bendraminčiais dėl tolimesnės Tautininkų frakcijos veiklos

11. Į konferenciją Seime gerai nusiteikę tautininkai rinkosi iš visos Lietuvos

Voruta. – 2011, geg. 7, nr. 9 (723), p. 3.

Tėvynės Sąjunga , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra