Lietuvos Sąjūdžio Vilniaus skyriaus tarybos pareiškimas dėl LRT vienašališkos veiklos

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

LR Švietimo ir mokslo ministerijai, LR Kultūros ministerijai, LR Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetui, Lietuvos Radijo ir televizijos tarybai
 
Lietuvos Sąjūdžio Vilniaus skyriaus tarybos PAREIŠKIMAS
 
Dėl LRT vienašališkos veiklos
 
Vilnius,  2010 01 20
 
Nepriklausomybės kovų ir Sąjūdžio dalyviai daugelį kartų kreipėsi, kad Lietuvos radijas ir televizija (LRT) atgaivintų laidą „Atgimimo banga“ arba skirtų reguliarų savaitinį nors 1–os valandos laiką Nepriklausomybės kovų ir Sąjūdžio dalyviams išsakyti nuomones apie esamą situaciją valstybėje bei teikti pasiūlymus.
 
Tenka apgailestauti, kad į tokius pageidavimus nebuvo atsižvelgta. LRT dažnai skiria laiko populistams aiškinti, kaip turi dirbti Seimas ir vyriausybė bei kaip turi gyventi Lietuva. Į diskusijas dažnai kviečiamas Algirdas Brazauskas.
 
Atkreipiame dėmesį, kad A. Brazausko pasisakymai apie biudžeto formavimą yra tik socialdemokratų partijos bandymai reanimuotis po Seimo rinkimų patirto pralaimėjimo. Nuo 2008 metų vidurio buvo įžvelgiamos pasaulinės krizės galimos grėsmės. Tačiau nei socdemų partija, nei jos lyderis A. Brazauskas nebandė oficialiai prognozuoti galimų krizės ištakų ir jos pasekmių bei apie tai neįspėjo Lietuvos žmonių. 2008 metais, valdant socialdemokratams, į biudžetą nebuvo surinkta apie 2,3 milijardo litų. Grėsmių akivaizdoje, nesurenkant lėšų į biudžetą, baigiant socdemų valdymo kadenciją buvo organizuotai masiškai išlaidaujama, nebuvo sudarytas valstybės rezervas.
 
Ieškant lėšų biudžetui lopyti Seimas ir Vyriausybė 2009 metais ėmėsi daugelio ryžtingų, dažnai nepopuliarių bei skausmingų priemonių. Dažnose diskusijose žiniasklaidoje A. Brazauskas kritikuodavo Seimą ir vyriausybę. Ne vienam žiūrovui, skaitytojui ar klausytojui kildavo klausimai, kodėl A. Brazauskas valdant socdemams nemokė jų, kaip organizuoti žmones gyventi sunkmetyje, nepatarė ir nepareikalavo iš bendrapartiečių vykdyti biudžetą bei netaikė poveikio priemonių blogai dirbantiems. Jo autoritetu vadovaudamiesi socdemai įstūmė nepasirengusią ir išlaidaujančią Lietuvą į pasaulinės krizės verpetus.
 
Kūčių vakarą LRT laidoje „Ačiū, kad esi“ už paaukotus gydymui 600 litų A. Brazauskui įteikė Žydrojo krištolo“ statulėlę. Labai dėmesinga ir gražu – milijonierius, partijos ilgametis vadas, prezidentas padeda varguolei. Dar kartą A. Brazausko šeimyna buvo išreklamuota. Tačiau skaudu ir graudu, kad LRT už žygdarbius ir pasiaukojimą Lietuvai, kultūros bei atminties puoselėjimus, žmonių gelbėjimą, partizanų bunkerių ir žeminių atstatymus, paminklų didvyriams bei šviesuoliams pastatymus ar jaunimo ekspediciją „Misija Sibiras 09“ dalyviams nerado jokios nominacijos.
 
Prašome atlikti LRT laidų organizavimo patikrą ir suteikti Nepriklausomybės kovų bei Sąjūdžio dalyviams reguliarų savaitinį nors 1 valandos laiką išsakyti nuomones apie esamą situaciją valstybėje ir teikti pasiūlymus.
 
Tarybos pirmininkas L. Kerosierius
 
Atsakingasis sekretorius A. Budriūnas
 
Tarybos nariai: G. Adomaitis, A. Akelaitis, A. Ambrazas, S. Boreika, A. Bružas, A. Budriūnas, P. Dirsė, S. Eidukonis, R. Jakučiūnienė, P. Girdzijauskas, A. Gribėnienė, J. Gurskas, P. Gvazdauskas, L. Kerosierius, J. Kuoras, A. Malinionis, H. Martinkėnas, A. Markūnienė, J. Parnarauskas, F. Petkus, B. Raila, P. Rutkauskas, G. Ruzgys, A. Skaistys, R. Skaistis , R. Simonaitis, Ž. Simonaitis, K. Staniulevičius, J. Šaulys, K. Vidžiūnas, R. Vilimienė, A. Zalatorius, S. Žilinskas.
 
Pasiteiravimui:
 
A. Budriūnas, Sąjūdis, Gedimino pr. 1, Vilnius, +370 673 95837

L. Kerosierius, +370 5 231 81 11

P. Rutkauskas, + 370 699 37691, el. paštas vilnius@sajudis.com, interneto svetainė www.sajudis.com
 
Lietuvos Sąjūdžio Vilniaus skyriaus taryba, el. paštas: vilnius@sajudis.com, interneto svetainė www.sajudis.com

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra