Lietuvos Sąjūdžio tarybos pareiškimas

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Dėl LR Vyriausybės Seimui pateikto vardų ir pavardžių rašymo įstatymo projekto
 
Lietuvos Respublikos Konstitucijoje 14 straipsnyje įrašyta pamatinė nuostata, kad valstybinė kalba – lietuvių kalba. Pastaruoju metu LR Vyriausybė pateikė Seimui vardų ir pavardžių rašymo dokumentuose įstatymo projektą, kuriuo leidžiama ne lietuvių tautybės piliečiams vardus ir pavardes dokumentuose rašyti ne lietuviško raidyno rašmenimis.
 
Visuomenės organizacijos ir pavieniai asmenys kreipiasi į LR Seimo narius nepritarti šiam įstatymo projektui, nes jis prieštarauja LR Konstitucijai, LR Konstitucinio teismo sprendimams, valstybės interesams, griauna valstybinės kalbos sistemą, veda į Lietuvos Respublikos gyvybinių interesų išdavystę, ignoruoja lietuvių tautos siekius, daugiametes jos kūrėjų bei normintojų pastangas, ardo tautos pamatą – valstybinę kalbą. 2009 11 06 LR Konstitucinis teismas nusprendė: ,,Jeigu teisės normomis būtų nustatyta, kad šių piliečių vardai ir pavardės Lietuvos Respublikos piliečių pase rašomi kitokiais, ne lietuviškais rašmenimis, būtų ne tik paneigtas konstitucinis valstybinės kalbos principas, bet ir sutrikdyta valstybės ir savivaldybių įstaigų, kitų įmonių, įstaigų bei organizacijų veikla.“
 
Negalima suprasti iš kur atsirado iniciatyva išplėsti knygnešių, daraktorių ar kalbos normintojų pastangomis parašyta Lietuvos istorijos lapą ir panaikinti nacionalinį raidyną, kuris integralus su valstybine lietuvių kalba.
 
Lietuvos Sąjūdžio taryba kreipiasi į LR Seimą apginti pamatinę tautos kultūrinę vertybę – lietuvių kalbą, nepritariant pateiktam Vyriausybės projektui.

2010-01-18

 
Lietuvos Sąjūdžio pirmininko Ryto Kupčinsko biuras

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra