Lietuvos Sąjūdžio Rezoliucija dėl tyčiojimosi iš Lietuvos Nepriklausomybės

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Prieš šv. Velykas, Didįjį šeštadienį, TV-3 ir dar kai kurios žiniasklaidos priemonės paskelbė, kad verslininkas V. Malinauskas savo sovietinių stabų rezervate ruošiasi pastatyti skulptūrą, išvaizda primenančią prof. Vytautą Landsbergį, su užrašu: „Didžiausias Lietuvos kenkėjas“.

Tai pavojinga propaganda. Prof. V. Landsbergio didysis darbas yra Lietuvos nepriklausomybės atkūrimas – tą pripažįsta Lietuva ir pasaulis. Žinome, kad ne jis vienas kūrė nepriklausomybę, bet visi dalyvavome. Kas nors gali tikinti, kad kitas žmogus tą būtų geriau padaręs. Norint paskelbti tokį teiginį, reiktų įrodinėti. Skulptūros kūrėjai ir statytojai, nieko nepagrindę, skelbia teiginį apie didžiausią kenkimą, ir iš to sektų, jog Nepriklausomybės atkūrimas yra žala Lietuvai. Akivaizdus ryšys su  neseniai nuskambėjusiais Vladimiro Putino teiginiais, kad SSRS žlugimas buvo tragedija, o Molotovo–Ribentropo paktas – tai gėris. Tokios imperinės  pažiūros, sklindančios iš Rusijos, kai kada skelbiamos ir Lietuvoje, o dabar – ypač įžūliai ir ciniškai. Jeigu valstybėje yra jos garbe ir saugumu besirūpinančios institucijos – ar toks viešas Lietuvos laisvės niekinimas joms yra priimtinas?

Jeigu Valstybės institucijos neveikia, turėtų visuomenė tvirčiau prabilti. Kviečiame pasisakyti jaunimą , ar Tėvynės laisvę ir nepriklausomybę, ateitį laisvoje Europoje jis vertina taip pat kaip V. Malinauskas ir kiti išpuolio organizatoriai.

Lietuvos Sąjūdis kviečia Valstybės institucijas sąžiningai ir principingai atlikti savo pareigas, o visuomenę ir ypač jaunimą rūpintis Lietuvos garbe ir laisve.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra