Lietuvos Sąjūdžio pareiškimas

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2007 m. liepos 31 dieną minima viena iš tragiškų atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės istorijos dienų – Medininkų žudynių, 16-osios metinės. Šią dieną, auštant, 1991 m. Medininkų pasienio poste buvo nužudyti 7 Lietuvos pareigūnai, stoję ginti laisvos šalies nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą.

Tauta su didele pagarba mini šių didvyrių vardus, pastatytas dvasingas paminklas jų atminimui, tačiau nesuimti ir nenuteisti šio kruvino nusikaltimo vykdytojai ir organizatoriai. Lietuvos teisėsauga, kaip teigia žiniasklaida, savo darbą iš esmės padarė: žudikai nustatyti, surinkta daug įrodymų, o baudžiamoji byla turėtų būti teisme. Deja, teisingumas nevykdomas, Rusija ciniškai ignoruoja Lietuvos prašymus išduoti nusikaltėlius mūsų valstybės teismui. Reikalinga ryžtinga ir aktyvi Lietuvos valstybės institucijų vadovų ir pareigūnų pozicija, kad Rusijoje besislapstantys nusikaltėliai būtų perduoti į teisingumo rankas.

Pavyzdžiu turėtų būti Didžioji Britanija, kuri, gindama savo valstybės garbę ir orumą, atkakliai ir ryžtingai reikalauja iš Rusijos išduoti britų piliečio žudiką.

Lietuvos Sąjūdis reikalauja, kad Lietuvos Prezidentas, Vyriausybė ir Užsienio reikalų ministerija ryžtingai reikalautų iš Rusijos išduoti Medininkų pasienio posto pareigūnų žudikus Lietuvos teismui. Taip būtų apginta valstybės garbė ir solidariai su kitomis valstybėmis užkertamas kelias Rusijos specialiųjų tarnybų organizuojamiems nusikaltimams prieš demokratinių šalių piliečius. 

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra