Lietuvos Respublikos Prezidentui gerb. p. Valdui Adamkui

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Gerbiamasis Pone Prezidente,

Piliečių Santalka kviečia Jus principingai įvertinti aplinkos ministro Artūro Paulausko veiksmus ir pasirūpinti, kad Jūsų paskirti teisėsaugos pareigūnai užkirstų kelią Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorės Aurelijos Stancikienės persekiojimui, užtikrntų jos saugumą.

Palaikėme ir sveikinome Jūsų nuostatą, kad išsaugoti Kuršių neriją kaip gamtos stebuklą – mūsų visų savigarbos reikalas. Neseniai skirdamas Naujosios sąjungos pirmininką A. Paulauską aplinkos ministru jam priminėte, jog būtina siekti, kad valstybės interesai saugomose teritorijose būtų apginti.

Deja, naujam ministrui pradėjus darbą sustiprėjo ne kova su pažeidėjais ir tais, kurie mano, jog turimi pinigai leidžia nepaisyti Lietuvos įstatymų, bet puolimas prieš aplinkosaugininkus, ginančius valstybės interesus. Prieš pastaruosius imtasi grasinimų bei šmeižto kampanijos.

Lietuvos valstybė negali leisti, kad savo pareigas atliekančiai ir teisinę tvarką ginančiai Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorei būtų nuolat grasinama fiziškai susidoroti. Lietuvos valstybėje neturi būti toleruojami įstatymų leidėjo – Seimo nario išpuoliai prieš įstatymus vykdančią tarnautoją. Deja, Seimo nario, aplinkos ministro partinio bendražygio Gedimino Jakavonio šiemet Kovo 11-ąją surengta vieša akcija prieš Kuršių neriją saugančias valstybės tarnautojas, kurioje A. Stancikienė buvo lyginama su pokariu siautėjusiais stribais, iki šiol atsakingų politikų neįvertinta.

Tai, kad aplinkos ministras A. Paulauskas nereagavo į grasinimus jam pavaldžiai parko direktorei ir atsisakė įvertinti jo vadovaujamos partijos nario Gedimino Jakavonio išpuolį, tai, kad ministro vadovaujamos partijos nariai organizuoja piketus prieš Lietuvos įstatymais įtvirtintus aplinkosaugos reikalavimus, tai, kad ministras viešai solidarizuojasi su savo partijos kolega Trakų meru, kuriam teisėsauga yra pareiškusi įtarimus korupcija, rodo, kad jis nesilaiko duotos priesaikos ginti valstybės interesus.

Pone Prezidente, ne kartą minėjote, kad valstybės saugomų teritorijų gynimas yra pamatinis Lietuvos valdžios uždavinys. Šiandien savo žodžius galite paremti ryžtingais veiksmais. Raginame kuo greičiau principingai įvertinti Jūsų paskirto aplinkos ministro A. Paulausko veiksmus ir pasirūpinti Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorės A. Stancikienės saugumo užtikrinimu.

Toks Jūsų žingsnis būtų svari parama visiems sąžiningiems valstybės tarnautojams, taip pat svarbus moralios politikos, apie kurią ne kartą esate kalbėjęs, ženklas visiems Lietuvos žmonėms.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra