Lietuvos Respublikos Prezidento R. Pakso kalba Pasaulio lietuvių dainų šventės „Mes 2003“ dalyviams

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Brangieji Pasaulio lietuvių dainų šventės dalyviai! Mielieji vilniečiai ir svečiai!

Esu laimingas, galėdamas šiandien pasveikinti Jus, susirinkusius čia, gražioje senojo Vilniaus aikštėje. Karaliaus Mindaugo karūnavimo 750-ies metų Jubiliejaus proga širdingai sveikinu ir visus Lietuvos žmones bei svetur gyvenančius tautiečius. 

Mielieji, Iš viso plataus pasaulio suplaukėte į mūsų puikiąją sostinę daina pašlovinti iškilųjį valstybės Jubiliejų.

Trečiąją Pasaulio lietuvių dainų šventę žymi prasmingas, talpus ir turiningas žodis „Mes“.

Mes – tai didelis ir mažas, tai žmonės iš kelias kartas menančios kaimo trobos ir  miesto panoramoje išsišovusio daugiaaukščio.

Mes – tai Nemuno slėnių ir tolimų pasaulio kampelių gyventojai, tai nebyli protėvių dvasia ir daugsyk svetimųjų tildyta gimtoji kalba.

Mes – tai gilieji kultūros šaltiniai ir tautos godas nuo seno išliedavusi daina.

Esame sena ir garbinga tauta. Šimtmečių kloduose kerojančias valstybės medžio šaknis maitino ir maitina visų mūsų bendrumo jausmas bei žinojimas, kad esame šioje žemėje nuo amžių ir būsime čia visados.

Pasaulio lietuvių dainų šventė yra pats skambiausias valstybės Jubiliejaus akordas. Taip gražiai šiandien mus sutelkianti daina ir šokis tebūna dar vienas perlas istorinėje tautos karūnoje!
Iš lūpų – į lūpas, iš kartos – į kartą, iš amžiaus – į amžių sklidusi daina liudija šviesų, gilų, nenumaldomą tautos kūrybingumą.

Daina visada buvo ir yra su mumis, lydėjo lietuvį ir laimėje, ir nelaimėje. Priespaudos metais ji čiurleno kaip pro žiemos įšalą prasiveržęs gaivus upokšnis.

Nematomomis gijomis daina su Tėvyne siejo ir Sibiro tremtinį, ir likimo už vandenynų nublokštą lietuvį.
Prieš 15 metų per Lietuvą kaip jūros banga nusiritęs ir tautą laisvei vėl prikėlęs Atgimimas buvo pavadintas dainuojančia revoliucija. Tyli daina kaip malda stiprino dvasią 1991-ųjų sausį, kai budėjome prie laisvės simboliu tapusio bokšto. 

Istorija taip lėmė, kad,  minėdami garbingąjį valstybės Jubiliejų, įžengiame į naują jos raidos etapą. Lietuva tampa visateise, atsakinga ir brandžia Europos namų nare.

Brangieji dainos mylėtojai ir šventės rėmėjai, chorvedžiai ir dirigentai, chorinio dainavimo entuziastai ir šokėjai, klausytojai ir žiūrovai,

Kviečiu Jus džiaugtis ir didžiuotis, kad išsipildė Mindaugo tikėjimu pakrikštyta svajonė matyti Lietuvą suvienytą ir laisvą. Pildosi mūsų šventas siekis sugrįžti į Europos namus.

Sugrįžkime į senąją Europą su savo kalba, kultūra, papročiais, dainomis ir šokiais. Branginkime tėvų ir protėvių palikimą. Puoselėkime gėrį, kurį prie lopšio mums skiepijo motinų lopšinės.  

Jubiliejus yra gera proga ne tik atsigręžti į istoriją, bet ir apžvelgti dabartį, apmąstyti bent jau artimiausią ateitį. Jau šių dienų realijos reikalauja iš mūsų naujos brandos.

Kviečiu kultūros ir švietimo institucijų darbuotojus, menininkus, mokytojus, Bažnyčią ir piliečių bendruomenes gaivinti tautinį orumą, diegti pagarbą amžinosioms vertybėms, ugdyti pilietiškumą ir kiekvieno iš mūsų atsakomybę už kitą žmogų.

Šviesios atminties mūsų tautos laisvės šauklys Bernardas Brazdžionis į karaliaus Mindaugo lūpas įdėjo priesaikos žodžius: „… uždėjot pareigą ir man, ir mano tautai, ją nešt ne vien tik iškilmių dienom, kad niekam ji per amžius nevergautų, ir kad atgimtų vis jėgom jaunom. Uždėjot teisę  augti ir klestėti šalia visų mažų ir didelių tautų, ir išlaikyt garbingą estafetę, ir idealų neišduot, it fakelo, neštų.“

Įsiklausykime į tuos žodžius. Būkime verti savo Tėvynės, saugios savo ir savo vaikų ateities.

O dabar iškilmingai skelbiu: trečioji Pasaulio lietuvių dainų šventė „Mes 2003“ prasideda!

Linkiu giedros nuotaikos ir nepakartojamų įspūdžių! Linkiu visiems geros kloties ir kuo šviesesnių dienų!

Vilnius, 2003 m. liepos 3 diena

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra