Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos XVII suvažiavimo rezoliucija dėl Tautos Pasipriešinimo istorijos dėstymo mokyklose

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Jaunimui sunku rasti idealą dabartinėje tikrovėje, todėl reikia atsigręžti į mūsų didingą istoriją, kurioje išskirtinę vietą užima herojiška ir pasiaukojanti Pasipriešinimo istorija – neišsenkamo dvasingumo šaltinis. Partizanai kovojo ir guldė galvas ne dėl dvarų, šiltų vietų tarnyboje, didelių algų, kas mūsų sumaterialėjusioje visuomenėje itin vertinama, o dėl Lietuvos Laisvės ir Nepriklausomybės. Tai aukščiausias idealizmas, kurio taip trūksta dabar.
 
Tam, kad Laisvės kovotojų veikla ir pasiaukojimas taptų jaunimui idealu, turime juos gerai išmokyti didvyriškos Pasipriešinimo istorijos. Mokymo programoje Tautos Pasipriešinimo istorijai turi būti numatytas tam tikras skaičius privalomų, o ne pasirenkamų pamokų ir egzaminas arba įskaita, tai pastiprintų motyvaciją ją gerai įsisavinti.
 
Tačiau Švietimo ir mokslo ministerija slopina šią mūsų, Lietuvos piliečių, iniciatyvą. Kaip sovietmečiu buvo vengiama mokyti Lietuvos istorijos, taip dabar vengiama mokyti Pasipriešinimo istorijos. Tai kelia mums, politiniams kaliniams, tremtiniams ir Laisvės kovų dalyviams, nuolatinį nerimą dėl Lietuvos ateities kartų. Norime, kad būtų išsaugota mūsų dvasinė kovotojų ir kentėjusiųjų patirtis, paveldas.
 
Kreipiamės į Vyriausybę ir Švietimo ir mokslo ministeriją ir raginame artimiausiu metu į Lietuvos mokyklų mokymo programas įtraukti privalomą Pasipriešinimo istorijos kursą, kurį galėtų sudaryti ne mažiau kaip 18 pamokų ir egzaminas arba įskaita.
 
2010-05-15
Kaunas
 
Suvažiavimo pirmininkai

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra