Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos XVII suvažiavimo rezoliucija dėl moralės, tautinių ir krikščioniškųjų vertybių išsaugojimo

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Šiais metais visa Lietuva pakiliai pažymi Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 20-metį. Prisimenamos Lietuvos Sąjūdžio skelbtos vertybės. Diskutuojama trumpos Nepriklausomybės istorijos klausimais. Ginčijamasi dėl pasiekimų ir, deja, praradimų. Lietuvos partizanai, Laisvės kovų dalyviai, buvę politiniai kaliniai ir tremtiniai nuoširdžiai džiaugiasi Laisve, bet yra susirūpinę dėl per didelės laisvės be atsakomybės ir dėl per daug teisių be pareigų. Praradimai akivaizdūs – pusės milijono jaunų piliečių emigracija didesnė per 50 metų okupaciją patirtus nuostolius.
 
Dabar, kai valdžioje yra Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai [TS-LKD], Lietuvos Sąjūdžio skelbtos Laisvės ir Nepriklausomybės vertybės turėtų būti nuosekliai puoselėjamos ir ginamos. Verta prisiminti keletą TS-LKD rinkimų programos tezių:
 
– mūsų išskirtinės vertybės – sąžiningumas ir principingumas, tiesos sakymas;
 
– mes turime principus ir jų neišduosime dėl trumpalaikės naudos pagundų;
 
– šeima ir bendruomenė – vieni iš svarbiausių mūsų prioritetų;
 
Užsienio politikoje buvo deklaruojami prioritetai: Rusijos sulaikymas, parama nesaugiai besijaučiantiems Gruzijai ir Taivaniui bei dėl laisvės kovojančioms Čečėnijai ir Tibetui, pritarimas Ukrainos oranžinės revoliucijos idėjoms.
 
Šias tezes, šiuos ketinimus pasipriešinimo sovietinei okupacijai dalyviai priėmė atvira širdimi, jomis tikėjo ir laukė aiškių pokyčių, teisingumo ir doros politikos pažadų įgyvendinimo. Ir vis tebelaukia…
 
Pripažįstame, kad iš dalies pokyčiai vyksta. Pasikeitė daug aukštų ir labai aukštų pareigūnų. Naujieji žadėjo ir žada pokyčių teisingumo ir doros politikoje. Deja, pokyčiai vangūs ir vėluojantys. Sužadintos viltys pradeda blėsti. Vis labiau pastebima politikos slinktis į trumpalaikę konjunktūrinę naudą, liberalų pragmatiškumą. Nuolaidžiaujama galingų kaimynų ekspansinių interesų spaudimui. Pamirštamos krikščioniškosios ir tautinės vertybės, dėl kurių kovota ir didžiulės aukos sudėta. Prasilenkiama su moralės, doros, tautos papročių nuostatomis. Turime galvoje abejingumą lietuvių kalbai, jaunimo tautiniam patriotiniam ugdymui, leidimus homoseksualų ir Antrojo pasaulinio karo dalyvių demonstracijoms, amžinąsias ugnis okupacinės kariuomenės karių kapinėse.
 
Tolerancija homoseksualų gyvenimo filosofijos propagandai nesiderina su pagarba tradicinei šeimai, tautos išpažįstamoms vertybėms ir papročiams. Užsienio politikoje pastebime didėjantį abejingumą tautų kovai už išsilaisvinimą iš svetimųjų vergovės ar dėl savo saugumo. Nesiimama ryžtingų veiksmų ribojant vis didėjančią jaunimo emigraciją, sparčiai plintantį nusikalstamumą, alkoholizmą ir narkomaniją, tarpstančią atsakomybės ir pareigos supratimo stoką.
 
Manome, kad Permainų koalicijos geriems ketinimams įgyvendinti kliudo liberalusis jos sparnas, jo grynai pragmatiški interesai.
 
Norime tikėti, kad TS-LKD liks ištikimi vertybinės politikos principams. Norime tikėti, kad susiduriame ne su partijos ideologinio pastovumo, bet tik su atskirų, daugiausiai municipalinio lygmens politikų moralės problemomis.
 
Kaunas
2010-05-15
 
Suvažiavimo pirmininkai

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra