Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sajungos Pareiškimas dėl padėties Čečėnijoje

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Kaunas, 2003 m. balandžio 5 d.
Subyrėjus SSRS Čečėnija teisėtai ir demokratiškai išsirinko savo parlamentą ir prezidentą ir pasiskelbė esanti suvereni nepriklausoma valstybė. Ji nepasirašė Rusijos federacijos sutarties ir nedalyvavo ją sukuriant.
Dėl to 10 metų besitęsiantis Rusijos karas prieš čečėnų tautą, pareikalavęs šimtus tūkstančių nekaltų aukų, nėra Rusijos vidaus reikalas, o kolonijinis karas; siekimas iš čečėnų tautos atimti jos prigimtinę apsisprendimo teisę. JTO ir kitos tarptautinės demokratiją ginančios organizacijos turėtų paskelbti Rusiją esant agresore ir taikyti jai atitinkamas sankcijas.
Rusijos kariuomenė Čečėnijoje prieš nepaklusnią tautą naudoja tokią pačią nežmonišką taktiką, kokią SSRS KGB naudojo prieš Lietuvos partizanus 1944-1954 metais: agentų infiltraciją, smogikų provokacijas, civilių žudynes, trėmimus, areštus. Rusai čečėnams davė Lietuvos budelio A.Sniečkaus antrininką – Achmadą Kadyrovą.
Okupacijos, karo teroro ir represijų sąlygomis Rusijos valdžios Čečėnijoje surengtas pseudo referendumas negali būti pripažintas teisėtu. Vien tai, kad referendume balsavo kelios dešimtys tūkstančių Rusijos kariškių, daro jį pasityčiojimu iš visuotinai pripažintų demokratijos normų. Negalima leisti, kad Rusija pasinaudotų tariamo referendumo suklastotais rezultatais ir surengtų kitus Čečėnijos parlamento ir prezidento pseudo rinkimus. Šis referendumas gali pasitarnauti ne taikai ir ramybei, bet okupacijos įamžinimui. Mums Rusijos pseudo referendumas Čečėnijoje primena 1940 m. “rinkimus” į liaudies seimą SSRS okupacijos sąlygomis.
Pritariame Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) rezoliucijai, siūlančiai įkurti specialių tribunolą tirti karo nusikaltimus Čečėnijoje, panašų į tarptautinį tribunolą buvusiai Jugoslavijai.
Kartu su ETPA raginame Europos Tarybos valstybes prisidėti tiriant Rusijos kariuomenės ir jos spec tarnybų nusikaltimus Čečėnijoje ir panaudoti visas priemones, kad kaltieji būtų patraukti atsakomybėn.
Čečėnų tautai turi būti garantuota apsisprendimo teisė. Rusijos kariuomenė ir jos baudžiamieji būriai privalo iš Čečėnijos būti išvesti nedelsiant!

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra