Lietuvos pirmininkavimo ESBO uždavinys – įtraukti energetinį saugumą į organizacijos veiklą

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Lietuvos pirmininkavimo Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO) uždavinys – įtraukti energetinį saugumą į ESBO veiklos sritį, teigė užsienio reikalų viceministras Evaldas Ignatavičius 2010 m. rugsėjo 13 dieną Vilniuje surengtame ekspertų susitikime, skirtame įvertinti ESBO indėlį į energetinį saugumą.
 
Anot E. Ignatavičiaus, siekiant pasirengti ateities iššūkiams ir užtikrinti energetinį saugumą, svarbiausia yra užtikrinti energijos išteklių tiekimo diversifikaciją ir jų įvairovę, plėsti energetikos infrastruktūrą ir apsaugą nuo tarptautinių grėsmių, taip pat skatinti sąžiningą konkurenciją, labiau efektyvų turimų išteklių panaudojimą.
 
Pasak viceministro, to galima pasiekti tik bendradarbiaujant tarptautiniu ir nacionaliniu lygiu.
 
Renginyje Vilniuje rugsėjo 12-14 dienomis beveik 200 tarptautinių organizacijų, verslo ir akademinių bendruomenių ekspertų iš 56 valstybių diskutuoja energetinio saugumo stiprinimo, regioninio ir tarpregioninio bendradarbiavimo, skaidrumo energetikos rinkoje kūrimo, viešojo ir korporatyvaus valdymo, energijos išteklių diversifikavimo klausimais.
 
Susitikime taip pat dalyvauja ESBO generalinis sekretorius Marcas Perrinas de Brichambaut, ESBO ekonominės ir aplinkosaugos veiklos koordinatorius Goranas Svilanovičius. Susitikimą rugsėjo 14 dieną uždarys Lietuvos užsienio reikalų ministras ir būsimas 2011 metų ESBO pirmininkas Audronius Ažubalis.
 
Konferencijos pagrindu ESBO generalinis sekretorius parengs ataskaitą dėl organizacijos vaidmens sprendžiant energetinio saugumo klausimus.
 
Renginį organizavo šiuo metu ESBO pirmininkaujantis Kazachstanas, Lietuvos užsienio reikalų ministerija ir ESBO Ekonominės ir aplinkosaugos veiklos koordinatoriaus biuras.
 
www.urm.lt
 
Nuotraukoje: Ekspertų susitikimo metu Vilniuje

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra