Lietuvos pažangai reikia visų pasaulio lietuvių pastangų

Autorius: Data: 2012-05-19 , 10:06 Spausdinti

Šeštadienis, 2012 m. gegužės 19 d. (Čikaga).

NATO vadovų susitikime Čikagoje dalyvaujanti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su JAV lietuvių organizacijų atstovais ir aptarė ekonominę ir politinę padėtį šalyje, strateginius Lietuvos tikslus stiprinant karinį ir energetinį saugumą, lietuviškosios tapatybės išsaugojimo ir užsienio lietuvių įsitraukimo į valstybės gyvenimą klausimus.

„Lietuva atsigauna – auga ekonomika, juda energetikos projektai, turime realias NATO saugumo garantijas – Baltijos šalių gynybos planus, oro policijos misiją. Būtina toliau skatinti pažangą ir stiprinti konkurencingumą, todėl Lietuvai yra reikalingas kiekvienas lietuvis galintis prisidėti savo žiniomis, idėjomis ir patirtimi“, – sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Šalies vadovė pakvietė užsienyje gyvenančius lietuvių mokslininkus dalintis žiniomis ir savo pasiekimus įdiegti Lietuvoje.

Prezidentės teigimu, globalėjančiame pasaulyje vis didesniu iššūkiu tampa lietuviškosios tapatybės išsaugojimas, o Jungtinėse Valstijose įsikūrusi lietuvių bendruomenė yra vienas iš geriausių pavyzdžių, kaip nuoširdžiai puoselėti lietuvybę, išsaugoti stiprų ryšį su tėvyne ir savo darbais padėti Lietuvai.

„Savo širdyse Jūs visi turite savo antrąją Tėvynę, pačią svarbiausią Tėvynę – Lietuvą. Ačiū, kad išsaugojot lietuvybę savyje, kad kalbate, dainuojate, šokate lietuviškai, kad savo vaikus auklėjate lietuviais“, – kalbėjo Prezidentė.

Šalies vadovė paragino JAV lietuvių bendruomenę aktyviai dalyvauti ir rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose, aptarė išeivijai aktualius klausimus.

Geriausių sprendimų Lietuvai ekonomikos, mokslo ir kultūros srityse, pasak Prezidentės, ieškos ir Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo dalyviai. Liepos mėnesį Lietuvą atvyks trys tūkstančiai lietuvių iš trisdešimties pasaulio šalių. Tai – ne tik galimybė jaunąjai išeivių kartai stiprinti ryšius su tėvyne, bet ir aktyviai įsitraukti į jos gyvenimą, pasidalinti savo žiniomis, energija ir patirtimi. Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimą globoja Prezidentė D. Grybauskaitė.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Lietuva - JAV , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra