Lietuvos pažangai – jaunųjų mokslininkų darbai

Autorius: Data: 2013-04-26 , 15:08 Spausdinti

Penktadienis, 2013 m. balandžio 26 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo geriausių 2012 metų mokslinių disertacijų laureatus.

Sakydama sveikinimo kalbą šalies vadovė pabrėžė, kad globaliame pasaulyje mokslas tik dėl mokslo tampa nebereikalingas. Tam, kad atitiktų dabarties reikalavimus ir galėtų konkuruoti tarptautiniu lygiu, mokslininkai turi jausti visuomenės ir ekonomikos poreikius bei pasiūlyti efektingus sprendimus.

Jūsų ambicingi ir brandūs darbai rodo, kad mokslas tampa rimtu ramsčiu Lietuvos pažangai. Biomedicinos, technologijų, fizikos ir chemijos sričių mokslininkai kuria žiniomis ir inovacijomis grįstą ekonomiką. Humanitarinių, socialinių mokslų atstovų darbai įprasmina Lietuvos praeitį, apmąsto dabartį, projektuoja ateitį ir užkerta kelią istorijos falsifikavimui bei dabarties populizmui“, – sakė Prezidentė.

Valstybės vadovė paragino jaunuosius mokslininkus burtis ir garsiai išsakyti, ko reikia, kad jie galėtų sėkmingai ir naudingai dirbti Lietuvoje. Pasak Prezidentės, labai svarbu kurti intensyvų valdžios, mokslininkų ir verslininkų bendradarbiavimą, kad studijos, fundamentiniai ir taikomieji mokslai paskatintų Lietuvos pažangą.

Jaunieji mokslininkai varžėsi geriausios fizinių, technologijos, biomedicinos ir žemės ūkio mokslų, geriausios humanitarinių ir socialinių mokslų bei aplinkosaugos tematikos kategorijose. Apdovanoti dešimties disertacijų autoriai, iš kurių du pripažinti konkurso laimėtojais.

Džojos Gundos Barysaitės nuotr.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentės kalba geriausių 2012 metų mokslinių disertacijų laureatų apdovanojimo ceremonijoje: 

http://www.lrp.lt/lt/prezidento_veikla/kalbos/lietuvos_respublikos_prezidentes_dalios_grybauskaites_kalba_geriausiu_2012_metu_moksliniu_disertaciju_laureatu_apdovanojimo_ceremonijoje.html

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra