Lietuvos pažanga kovojant su prekyba žmonėmis pristatyta Šv. Mortos grupės konferencijoje Vatikane

Autorius: Data: 2016-11-07 , 17:49 Spausdinti

Lietuvos pažanga kovojant su prekyba žmonėmis pristatyta Šv. Mortos grupės konferencijoje Vatikane

Spalio 26–27 d. Vidaus reikalų ministerijos (VRM) kancleris Algirdas Stončaitis kartu su Lietuvos delegacija dalyvauja Vatikane, Romoje vykstančioje Šv. Mortos grupės (Santa Marta Group) organizuojamoje tarptautinėje konferencijoje, skirtoje kovai su prekyba žmonėmis ir šiuolaikine vergove.

Šioje konferencijoje Popiežiui Pranciškui pristatoma ataskaita apie šalių pasiekimus kovojant su šios srities nusikaltimais per dvejus metus nuo Šv. Mortos grupės deklaracijos pasirašymo.

Kartu su VRM kancleriu – tarpžinybinės  Kovos su prekyba žmonėmis koordinavimo komisijos pirmininku –  Lietuvai taip pat atstovauja Lietuvos vyskupų konferencijos (LVK) pirmininkas arkivyskupas Gintaras Grušas, LVK delegatas užsienio lietuvių katalikų sielovadai prelatas Edmundas Putrimas, Lietuvos Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas ir policijos kapelionas Algirdas Toliatas.

Lietuvos pažangą, susijusią su dalyvavimu Šv. Mortos grupės veikloje pirmąją konferencijos dieną pristatė VRM kancleris A. Stončaitis – jis apžvelgė prekybos žmonėmis situaciją Lietuvoje: pateikė informaciją apie prekybos žmonėmis nusikaltimų tendencijas bei ikiteisminius tyrimus šioje srityje, jų statistiką, pasiskirstymą šalies regionuose, tikslo valstybes, taip pat vykdomą veiklą, naujausias iniciatyvas bei pasiekimus, siekiant užkardyti šios srities nusikaltimus. Informuota apie tai, kad stiprinamas kovos su prekyba žmonėmis srities koordinavimas vyriausybiniu lygmeniu, suvienijant įvairių institucijų, nevyriausybinių organizacijų, bažnyčios pajėgas, didinamas savivaldybių vaidmuo. Pristatytas ir Kovos su prekyba žmonėmis 2017–2019 m. veiksmų planas, kuriuo siekiama stiprinti šios srities pastangas, įskaitant Šv. Mortos iniciatyvą.

VRM kancleris pažymėjo, kad prekybos žmonėmis nusikaltimai įgauna naujas ir vis įvairesnes formas – pvz. prekyba priverstiniam darbui, priverstiniam nusikalstamumui, paslaugoms, priverstinėms vedyboms ir kt., todėl labai svarbu būti budriems ir aktyviau veikti prevencijos srityje. Jis taip pat akcentavo,  kad vienas svarbiausių iššūkių šiuo metu yra stiprinti pagalbos teikimą nusikaltimų aukoms bei potencialių aukų apsaugą, labai svarbu įtraukti įvairių religijų atstovus į šią veiklą.

Prieš konferenciją vykusiame Lietuvos delegacijos susitikime susitarta, kad  bus bendradarbiaujama Šv. Mortos grupėje apjungiant Lietuvos policijos ir bažnyčios pajėgas ne tik kovos su prekyba žmonėmis, bet ir smurto artimoje aplinkoje, narkotikų platinimo užkardymo kontekste. Bus ieškoma efektyvesnių įrankių prevencijos srityje, taip pat apsaugant potencialias prekybos žmonėmis nusikaltimų aukas.

Vakar taip pat įvyko Lietuvos delegacijos susitikimas su Didžiosios Britanijos atstovais, kur buvo kalbama apie dvišalį bendradarbiavimą kovos su prekyba žmonėmis srityje.

Šv. Mortos grupė yra tarptautinis tinklas, jungtinė kovai su šiuolaikinės vergovės formomis skirta policijos ir bažnyčios iniciatyva, globojama Popiežiaus Pranciškaus.

lrv.lt inform.

Lietuva - Italija , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra