Lietuvos patirtis – Vidurio Europos lyderiams

Autorius: Data: 2013-06-13 , 09:53 Spausdinti

Trečiadienis, 2013 m. birželio 12 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė išvyko darbo vizito į Slovakiją. Bratislavoje valstybės vadovė dalyvavo Vidurio Europos šalių vadovų susitikime, kuriame kartu su 18 šalių Prezidentais ir ES Tarybos vadovu Hermanu Van Rompuy diskutavo apie ekonominę situaciją regione ir Europoje, aptarė Europos Sąjungos santykius su Rytų ir Pietryčių Europos šalimis.

Vizito metu taip pat įvyks oficialus dvišalis Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir Slovakijos Prezidento Ivano Gašparovičiaus susitikimas, kuriame bus aptarti dvišaliai ekonominiai santykiai, energetiniai klausimai ir svarbiausi darbai Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu.

Šiemet Vidurio Europos vadovų susitikimo tema „Atsigavimo po ekonominės krizės strategija. Centrinių, Pietų ir Pietryčių valstybių vaidmuo“.

Vizito Slovakijoje metu numatyti Europos Sąjungos šalių ir Kroatijos vadovo darbo pusryčiai ir dvi plenarinės Vidurio Europos šalių vadovų sesijos.

Prezidentė Bratislavoje vyksiančiame susitikime pristatė Lietuvos patirtį įveikiant ekonominę krizę. Pasak valstybės vadovės, Europa Lietuvą ir visas Baltijos valstybes dažnai mini kaip pavyzdines šalis, kurios parodė tvirtą politinę valią ir sugebėjo atsakingai susitvarkyti su sunkmečiu iškilusiomis problemomis.

Prezidentės teigimu, Vidurio Europos vadovų susitikimas – išskirtinė proga 19 šalių lyderiams aptarti situaciją Senajame žemyne. Šalies vadovė pabrėžė, kad labai svarbu, jog čia dalyvaus Ukrainos ir Moldovos Prezidentai. Su Ukraina Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu vyksiančiame Rytų partnerystės viršūnių susitikime tikimasi pasirašyti asociacijos sutartį. Su Moldova, Gruzija ir Armėnija tikimasi užbaigti derybas dėl asociacijos sutarties.

Pirmą kartą Vidurio Europos valstybių vadovų susitikimas buvo surengtas 1994 metais Čekijoje. Šiemet Bratislavoje vyksiančiame susitikime dalyvaus Baltijos šalių, Lenkijos, Čekijos, Ukrainos, Austrijos, Vengrijos, Rumunijos, Makedonijos, Kroatijos, Bulgarijos, Serbijos, Albanijos, Moldovos, Slovėnijos, Bosnijos ir Hercegovinos bei Kosovo Prezidentai.

Į Vidurio Europos valstybių vadovų susitikimą svečių teisėmis Lietuva kviečiama penktą kartą.

Džojos Gundos Barysaitės nuotr.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Lietuva - Slovakija , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra