Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Z. Vaišvilos spaudos konferencija

Autorius: Data: 2012-03-07 , 08:09 Spausdinti

2012 m. kovo 8 d. 10 val. Seime vyks Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nario Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija „Nuo Generalinės prokuratūros veiksmų, Sausio 13-osios, Medininkų žudynių, A. Paleckio bylose – iki Specialiųjų tyrimų skyriaus likvidavimo, Snoro banko situacijos ir FNTT vadovų atleidimo, telefoninės teisėsaugos valdymo teisės sugrįžimo. Seimo Antikorupcijos komisijos veikla – atsigręžimas į Sąjūdžio principus ir vertybes. Išeitis – nepriklausomo prokuroro tyrimas“.

2011 m. vasario 9 d. Seimo spaudos konferencijoje, atsižvelgiant į Generalinės prokuratūros pradėtas reorganizacijas, Sausio 13-osios, Medininkų ir A. Paleckio bylų eigas, Z. Vaišvila Seimui pasiūlė imtis konkrečių veiksmų dėl Generalinės prokuratūros pradėtų reorganizacijų, valstybei išskirtinai svarbių bylų eigos ir įstatymų leidybos – nuo baudžiamojo proceso pakeitimo, likviduoto Specialiųjų tyrimų skyriaus atkūrimo iki nepriklausomo prokuroro institucijos sukūrimo.

Seimo Antikorupcijos komisija žengė principingą žingsnį – visuomenei pateikė ilgai lauktą viešumo porciją apie tai, kas iš tikrųjų vyksta teisėsaugoje ir kaip valstybės aukščiausieji konstituciniai pareigūnai, valstybės vadovas galimai naudojasi atgijusia tarybinio laikmečio norma – telefoniniu vadovavimu teisėsaugos institucijų vadovams ir neteisėtu kišimusi į teisėsaugos institucijų veiklą. Šia sveikintina iniciatyva Seimas atsigręžė į Sąjūdžio vertybes, kurių taip išsiilgusi Lietuva – tiesos sakymą, melo demaskavimą.

Dėl Snoro banko, FNTT vadovų atleidimo, informacijos dėl Snoro banko veiklos ikiteisminio tyrimo veiksmų nutekinimo ir Sausio 13-osios bylų išskirtinės svarbos, būtini skubūs ikiteisminiai tyrimai, kurių Lietuvos Respublikoje negali atlikti joks Generalinės prokuratūros pavaldume esantis prokuroras, nes juose itirtinos Generalinio prokuroro pavaduotojo ir jį remiančio Generalinio prokuroro, Lietuvos banko vadovo, aukščiausio rango konstitucinių pareigūnų galimai nusikalstamos veikos, jų galimai melagingi paaiškinimai Seimo Antikorupcijos komisijai, viešai paskelbta informacija apie Respublikos Prezidento telefoninius nurodymus Snoro banko ikiteisminio tyrimo institucijos FNTT vadovui atleisti jo pavaduotoją, pasiūliusį pradėti ikiteisminį tyrimą dėl informacijos apie Snoro banko ikiteisminį tyrimą nutekinimo.

Generalinė prokuratūra susidariusioje situacijoje negali užtikrinti nešališkų ir nepriklausomų šių ikiteisminių tyrimų. Todėl pakartotinai teikiami pasiūlymai Seimui dėl Generalinės prokuratūros reorganizacijų, įstatymų pakeitimų, nepriklausomo prokuroro institucijos įvedimo skubos tvarka.

Zigmas Vaišvila, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys

____________________

Tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją žiūrėkite ČIA.

Stebintiems tiesiogines spaudos konferencijų Seime transliacijas internetu yra galimybė užduoti klausimus prelegentams. Nuoroda į klausimų uždavimo sistemą bus Seimo internetinėje svetainėje prie nuorodos į tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją. Klausimai bus priimami ir į juos atsakoma spaudos konferencijos metu. Esant galimybei į nespėtus atsakyti klausimus parlamentarai atsakys el. paštu po spaudos konferencijos.

Nuotraukoje: Z. Vaišvila

Seimas , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra