Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai valstybingumo tematika diskutuos su istorijos mokytojais ir moksleiviais

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Šiais metais Lietuvos valstybė švenčia Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmetį. Ta proga Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubas organizuoja Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų susitikimus – diskusijas su Lietuvos mokyklų istorijos mokytojais ir vyresniųjų klasių moksleiviais.
 
2010 m. lapkričio 18 d. ketvirtadienį, 11 val. Seimo Kovo 11-osios salėje Nepriklausomybės Akto signatarai susitiks su Trakų, Elektrėnų ir Kaišiadorių rajonų savivaldybių istorijos mokytojais bei vyresniųjų klasių moksleiviais.
 
Tai jau trečiasis Signatarų klubo organizuojamas susitikimas, kuriame žadama sulaukti apie 280 dalyvių. Lapkričio 3 ir 5 dienomis vyko susitikimai su Vilniaus miesto (380 dalyvių), Vilniaus bei Šalčininkų rajonų (350 dalyvių) istorijos mokytojais ir vyresniųjų klasių mokiniais.
 
Signatarų klubo organizuojamo renginio dalyviai ne tik aplankys Lietuvos Respublikos Seime esančias Kovo 11–osios, Konstitucijos sales, bet ir klausysis signatarų pranešimų įvairiomis Lietuvos valstybingumo temomis (Lietuvos valstybės atkūrimo prielaidos ir valstybės atkūrimas taikiu keliu; Laikinasis Pagrindinis Įstatymas, naujos Konstitucijos rengimas ir referendumo rezultatai; Nepriklausomos valstybės institucijų atkūrimas; Derybos su Maskva; Tarptautinių santykių atstatymas ir Lietuvos valstybės įtvirtinimas tarptautinėse organizacijose; TSRS specialiosios tarnybos, liustracija ir desovietizacija). Po pranešimų Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai kvies mokinius ir mokytojus diskutuoti, atsakys į pateiktus klausimus.
 
Ateityje Lietuvos Nepriklausomybės Akto Signatarų klubas planuoja organizuoti susitikimus – diskusijas su kitų Lietuvos savivaldybių mokyklų istorijos mokytojais ir mokiniais.
 
 
Programa:
 
11.00 val. – Susitikimo-diskusijos atidarymas
 
11.10 val. Lietuvos valstybės atkūrimo prielaidos ir valstybės atkūrimas taikiu keliu.
Pranešėjas Rimvydas Raimondas Survila
 
11.20 val.Laikinasis Pagrindinis Įstatymas, naujos Konstitucijos rengimas ir referendumo rezultatai.
Pranešėjas Vytenis Povilas Andriukaitis
 
Nuotraukoje: Nepriklausomybės akto faksimilė (1918 m. vasario 16 d.)

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra