Lietuvos nacionalinio muziejaus Senojo arsenalo kiemelyje – Vytauto Didžiojo skulptūra

Autorius: Data: 2017-09-22, 16:09 Spausdinti

Lietuvos nacionalinio muziejaus Senojo arsenalo kiemelyje – Vytauto Didžiojo skulptūra

Vytauto Didžiojo skulptūra. Fot. K. Stoškus. LNM.

www.voruta.lt

Senojo arsenalo kiemelyje, kur rengiamos vieno eksponato ekspozicijos, lankytojai gali susipažinti su Vytauto Kašubos sukurta Vytauto Didžiojo skulptūra.

Toks eksponavimo būdas muziejuje yra pasirenkamas jau ne pirmą kartą. Tas yra daroma norint supažindinti visuomenę su išskirtiniais eksponatais.

Vienas iš ankstesnių tokios vieno eksponato ekspozicijos pavyzdžių – toje pačioje vietoje ilgą laiką eksponuota unikali Stepių kultūros akmeninė moters skulptūra, kuri buvo dovanota Senienų muziejui 1867 m. Šiam eksponatui sugrįžus į muziejaus saugyklą eksponuojama Vytauto Didžiojo skulptūra.

Skulptūra 1939 m. Niujorko pasaulinės parodos metu eksponuota Lietuvos paviljone. Prasidėjus Antrajam pasauliniam karui, Lietuvos paviljono eksponatai buvo saugomi Lietuvos ambasadoje Vašingtone, Putname, Kazimieriečių vienuolyne ir Lituanistikos centre Čikagoje. Muziejui per paskutinius penkerius metus 90-čia procentų pavyko dokumentaliai atkurti šios parodos ekspoziciją ir išlikusius eksponatus parsivežti į Lietuvą. Vytauto Didžiojo skulptūra buvo saugoma Amerikos lietuvių kultūros archyve Putname. Ačiū jiems už išsaugotus ir dovanotus eksponatus. Visuomenė su jais susipažino 2014 m. muziejuje vykusios parodos, skirtos Niujorko parodos 75-mečiui, metu.

Vytautas Didysis Lietuvos paviljono Garbės salėje pasaulinėje parodoje Niujorke. 1939 m.

Vytauto Kašubos parodai sukurtą gipsinę Vytauto Didžiojo skulptūrą medžiagoje atliejo meistras Rimantas Keturka, lėšas atliejimui dovanojo Birutė Magdalena Kemežaitė.

Lietuvos nacionalinio muziejaus naujienas kviečiame sekti socialiniame tinkle „Facebook“ https://www.facebook.com/lnmuziejus/ ir internetiniame puslapyje http://www.lnm.lt/

Valdovų rūmų muziejus ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra