Lietuvos nacionaliniame muziejuje – liaudies meistro Jono Bugailiškio jubiliejinė paroda

Autorius: Data: 2015-06-19 , 15:27 Spausdinti

Maloniai kviečiame į liaudies meistro Jono  Bugailiškio jubiliejinės parodos „Pašaukimas – būti tiltu tarp praeities ir dabarties“  atidarymą, kuris vyks š. m. birželio 23 d. 16 val. Lietuvos nacionaliniame muziejuje (Naujajame arsenale, Arsenalo g. 1).

Jono Bugailiškio daromi muzikos instrumentai, mediniai žaislai, inkilai ir Užgavėnių kaukės pripažinti tautiniu paveldu, o pats autorius – tradicinių amatų meistru.

Paroda supažindina su įvairiapuse jo kūryba – kryždirbyste,  senaisiais tradiciniais lietuvių muzikos instrumentais, žaislų kopijomis ir įsivaizduojamų dėlionių figūrėlėmis, neįprastų pavidalų inkilais, daugybe paukščių skulptūrėlių. Nuotraukose užfiksuoti pavieniai ir ansamblių dalimi tapę kryžiai, stogastulpiai, koplytstulpiai, miškuose įkurdintos gamtos gyventojų skulptūros, meistro fantazijose gimusios būtybės ir baltų ženklus vaizduojantys sodybos puošmenys.

Atidarant parodą bus pristatomas leidinys Liaudies meistras Jonas Bugailiškis. Tai antras Lietuvos nacionalinio muziejaus serijos „Tradicijos ir dabartis“ leidinys, skirtas liaudies meno tyrinėjimams ir pažinčiai su liaudies meistrais, gebančiais naudotis tradiciniu palikimu ir praturtinančiais jį savitu braižu.

Paroda veiks iki 2015 m. rugsėjo 6 d.

Parodos ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra