Lietuvos muziejų kelias. „Vasario 16-osios kūrėjai ir puoselėtojai“

Autorius: Data: 2017-07-03 , 08:34 Spausdinti

Lietuvos muziejų kelias. „Vasario 16-osios kūrėjai ir puoselėtojai“

 

www.voruta.lt

„Lietuvos muziejų kelias“, praėjusią savaitę persikėlęs į Aukštaitiją, aktyviai tęsia savo veiklą ir kviečia į naujus renginius šiame regione. Artimiausiomis dienomis apsilankyti ir daugiau sužinoti apie Vasario 16-osios kūrėjus ir puoselėtojus kviečia: Biržų krašto muziejus „Sėla“, Rokiškio krašto, Kupiškio etnografijos muziejai, Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra Kaune, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai.

Edukacinių užsiėmimų metu lankytojai susipažins su 1918–1940 m. Rokiškiu, Biržais ir šiuose kraštuose gyvenusiomis ryškiomis asmenybėmis. Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną į Muziejų kelio veiklas kvies 4 muziejai, organizuojantys viešą diskusiją, edukacinį žaidimą, parodos pristatymą ir Nepriklausomybės kovų savanorių pagerbimo iškilmes.

RENGINIŲ PROGRAMA

Liepos 6 d. 16 val.

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, Katedros a. 4, Vilnius

 

Vieša diskusija „Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė modernaus valstybingumo kūrėjų vaizdinijoje“

Diskusijoje dalyvausiantys istorikai, literatūros ir meno istorijos tyrinėtojai, kultūros bendruomenės atstovai, žurnalistai įvairiais aspektais diskutuos apie tai, kokį vertybinį ir tapatybinį santykį su istoriniu Lietuvos valstybingumu siejo Vasario 16-osios kūrėjai ir puoselėtojai bei jų amžininkai. Renginys yra pažintinės kultūrinės programos „Valstybės diena Valdovų rūmuose“ dalis.

Liepos 6 d. 11–16 val.

Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra Kaune, Vilniaus g. 33, Kaunas

Edukacinis žaidimas „Veidai ir vardai: ar pažįsti mūsų valstybės kūrėjus?“

Gimę įvairiuose Lietuvos kampeliuose, išsilavinimą įgiję Vakarų šalių arba imperinės Rusijos universitetuose, savo profesinę ir politinę brandą didžioji dalis Pirmosios Lietuvos Respublikos iškilių asmenybių pasiekė Kaune. Istorinė Prezidentūra organizuoja edukacinį žaidimą „Veidai ir vardai: ar pažįsti mūsų valstybės kūrėjus?“, kuris vyks muziejaus kieme. Lankytojų laukia rimtas iššūkis – pabandyti identifikuoti kuo daugiau iškiliausių Pirmosios Lietuvos Respublikos asmenybių, remiantis savo žiniomis, o jei prireiks, ir naudojantis informacinėmis technologijomis. Žaidėjų laukia smagi proto mankšta ir prizai už geriausius rezultatus.

Liepos 6 d. 15 val.

Kupiškio etnografijos muziejus, Gedimino g. 2, Kupiškis

Parodos „Lietuvybė Kazio Šimonio ir kitų XX a. pirmųjų dešimtmečių menininkų kūryboje“ pristatymas

2017 m. minint 130-ąsias dailininko Kazio Šimonio gimimo metines, atidaroma jo tapybos darbų paroda, kurioje bus eksponuojami ne tik K. Šimonio, bet ir kitų menininkų (Petro Kalpoko, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir kt.) darbai iš Kupiškio etnografijos ir Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejų rinkinių. Atidarymo renginyje koncertuos Veronika Povilionienė, Petras Vyšniauskas, Vladas Braziūnas. Paroda veiks iki rugsėjo 13 d. Taip pat bus pristatytas katalogas „Seserų Glemžaičių rinkinys Kupiškio etnografijos muziejuje: tradiciniai lietuviški drabužiai ir jų priedai. XIX a. – XX a. I pusė“.

 

Liepos 6 d. 10 val.

Biržų krašto muziejus „Sėla“ ir Papilio seniūnija, Papilys (Biržų r.)

Papilio krašto Nepriklausomybės kovų savanorių pagerbimo iškilmės

Atminimo lentos Papilio valsčiaus Lietuvos Nepriklausomybės kovų savanoriams ir Vyčio kryžiaus kavalieriams atidengimas Papilyje prie Nekaltosios Švč. Mergelės Marijos bažnyčios.

 

MuziejaiKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra