Lietuvos mokyklos minėjo Europos sveikos mitybos dieną

Autorius: Data: 2012-11-08 , 15:31 Spausdinti

Ketvirtadienį, 2012 m. lapkričio 8-ąją, Lietuvos mokyklose paminėta Europos sveikos mitybos diena. Jau tapo tradicija, kad šią dieną nacionalinis projektas „Sveikatiada“ bando atkreipti mokinių dėmesį į tinkamą mitybą bei sveiką gyvenseną.

Pasak „Sveikatiados“ koordinatorės Sandros Navickaitės, projekto tikslas – įvairiais renginiais skatinti vaikus domėtis sveika mityba ir fiziniu aktyvumu. „Vis daugiau žmonių susiduria su sveikatos problemomis, kylančiomis dėl netinkamos mitybos, todėl svarbu ugdyti sveiką gyvenimo būdą kuo anksčiau“, – teigė ji.

Ketvirtadienį mokiniai, minėdami šią dieną, organizavo renginius, diskusijas, konkursus ir įvairias varžytuves sveikos mitybos tema. Debatuose apie mitybą jie diskutavo apie tinkamą ir netinkamą maistą, kūrė savo mitybos taisykles bei sudarinėjo „Sveikos mitybos dienos meniu“. Taip pat vaikai atlieko apklausas, bandydami išsiaiškinti mokyklos bendruomenės narių bei artimųjų mitybos įpročius. Sužinoję apie netinkamus artimųjų mitybos įpročius mokiniai galės skatinti aplinkinius juos keisti.

Praėjusiais metais sveikos mitybos dienos renginius organizavo 121 mokykla. Juose dalyvavo net 462 mokytojai ir daugiau nei 11 tūkstančių mokinių. Šiais metais projekto „Sveikatiada“ dalyvių skaičius išaugo, pastebime vis didesnį mokinių susidomėjimą sveiku gyvenimo būdu, todėl tikimės dar aktyvesnio jų dalyvavimo“, – sakė S. Navickaitė.

Minėdami šią dieną praėjusiais metais mokiniai buvo ypač aktyvūs ir kūrybingi: rengė konkursus bei pusryčių valgymo akcijas, kūrė maisto produktų skulptūras, organizavo įvairiausius žaidimus. Į diskusijas apie tinkamos mitybos bei aktyvaus gyvenimo būdo svarbą buvo įtraukta visa mokyklos bendruomenė, nepamirštant ir mokytojų. Jie patirties šia tema sėmėsi konferencijose bei diskusijose.

Sveikos mitybos dienos minėjimas Lietuvos mokyklose yra „Sveikatiados“ organizuojamo „Sveikuolių-šaunuolių“ konkurso dalis. Šiame konkurse renkama aktyviausia sveiką gyvenseną propaguojanti klasė.

Daugiau informacijos apie konkursą:

http://www.sveikatiada.lt/index.php/lt/naujienos/konkursas-sveikuoliai-saunuoliai

Projektas Sveikatiada“

Socialinė iniciatyva, kuria siekiama formuoti sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo įgūdžiais pagrįstą kultūrą mokyklose. Ypatingas dėmesys šiame projekte skiriamas mokyklų bendruomenėms, kurios kviečiamos smagiai ir moksleiviams patraukliomis priemonėmis ugdyti supratimą apie mitybą ir fizinį aktyvumą. „Sveikatiada“ siūlo smagius ir originalius renginius, skatinančius sveiką gyvenimo būdą, įvairias viktorinas, konkursus bei įdomias ir aktyvias veiklas per pamokas, pertraukas ar po jų. Daugiau informacijos – www.sveikatiada.lt.

Kontaktinis asmuo: Sandra Navickaitė, „Sveikatiados“ projekto vadovė, tel. (+370) 5 2627675; +370 67 257080, el. paštas: sandra@sveikatiada.lt

Nuotraukose:

1. Tauragės raj. Žygaičių gimazijoje vyko vaisių mitingas

2. Kelmės raj. Vaiguvos V. Šimkaus vid. mokykloje – vaisių mitingas

3. Šilutės raj. Žemaičių Naujamiesčio gimazijoje – vaisių mitingas

Sveikata , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra