Lietuvos mokslininkui bus įteiktas prestižinis apdovanojimas

Autorius: Data: 2018-08-23 , 10:50 Spausdinti

Lietuvos mokslininkui bus įteiktas prestižinis apdovanojimas

Nacionalinio vėžio instituto direktorius prof. Feliksas Jankevičius

www.voruta.lt

2018 m. spalio 11–13 dienomis vyksiančios konferencijos „Oxygenalia 2018″ metu prof. dr. (HP) Feliksui Jankevičiui bus įteiktas apdovanojimas, už mokslinius pasiekimus medicinos srityje.  Apdovanojimas teikiamas už viso gyvenimo pasiekimus ankstyvosios stadijos onkologinių ligų nustatymo ir gydymo tyrimų srityse. 
 
Moksliniai pasiekimai šioje srityje padeda anksčiau diagnozuoti susirgimą, padidinti gydymo sėkmę, sumažinti mirtingumą nuo vėžio.
 
Prof. dr. (HP) Feliksas Jankevičius, Nacionalinio vėžio instituto (NVI) direktorius, jau du dešimtmečius tyrinėja molekulinę žymenų reikšmę diagnozuojant vieną klastingiausių ir sunkiausiai ankstyvosiose stadijose atpažįstamų onkologinių susirgimų – šlapimo pūslės ir prostatos vėžį. Taip pat šios ligos eigą ir gydymo rezultatus.
 
Mokslininkas karjerą pradėjo nuo 1978 metų. Per šį laiką parengė daugiau nei 100 publikacijų įvairiuose medicininiuose leidiniuose, 39 publikacijos skaitmeninės duomenų bazės leidiniuose.
 
Vėžio kontrolė – nuolat vykstantis ir būtinas procesas tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje. Lietuvoje kasmet diagnozuojama apie 18 tūkst. naujų piktybinių navikų, miršta 8 tūkst. susirgusiųjų, gyvena beveik 90 tūkst. NVI vadovo manymu, onkologinių ligų paplitimas prieš 85-erius metus buvo panašus į šiandieninį. Vienintelis skirtumas – prastesnė diagnostika.
 
Lietuva priklauso prostatos vėžio aukštos rizikos šalių grupei, tačiau tai nebūtinai blogai. Prof. dr. Feliksas Jankevičius sako, kad šį rodiklį padidina ir teigiama priežastis – ankstyva diagnostika. Vis daugiau aptinkama ankstyvos stadijos prostatos vėžio atvejų, kurie aktyviomis priemonėmis gali būti sėkmingai kontroliuojami. Vis dėlto, mirtingumas Lietuvoje – vienas didžiausių Europoje, tačiau lyginant su kaimyninėmis šalimis, augimo tempas triskart lėtesnis.
 
2012 m. buvo nustatyti 2606 nauji priešinės liaukos vėžio atvejai ir tai sudarė apie 30 proc. visų vyrams diagnozuojamų onkologinių susirgimų. Daugiau nei pusė (55 proc.) šio vėžio atvejų nustatoma ankstyvų (I ir II) stadijų.
 
Kaip pasakoja Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto Chemijos instituto direktorius prof. habil. dr. Aivaras Kareiva, „Oxygenalia 2018″ yra tarpdisciplininis mokslinis renginys, kuris dedikuojamas VU Chemijos katedros įkūrėjo ir vieno iš chemijos dėstymo pradininkų VU prof. Andriaus Sniadeckio 250-ties gimimo metų jubiliejui.
 
Konferencijos metu ne tik bus apdovanoti iškiliausi mokslininkai, bet ir mokslininkai skaitys pranešimus apie mokslo ir pramonės pasiekimus deguonies ir deguonies junginių analizės, sintezės ir panaudojimo, vystymo tyrimus medicinoje, biologijoje, chemijoje, fizikoje bei medžiagotyroje. Visuomenė bus kviečiama į įvairius renginius.
 
Konferenciją organizuoja Adomo Mickevičiaus universitetas Poznanėje, Jogailaičių universitetas Krokuvoje, Vilniaus universitetas, Fizinių ir technologijos mokslų centras, Kauno technologijos universitetas, Lietuvos ir Lenkijos mokslų akademijos, Lenkijos institutas Vilniuje bei A. Sniadeckio, K. Olševskio ir Z. Vrublevskio draugija.

Sveikata , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra