Lietuvos medikų laimėjimai – visos šalies pasididžiavimas

Autorius: Data: 2014-07-30 , 10:40 Spausdinti

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino VUL Santariškių klinikų medikų komandą, kuri pirmą kartą ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse atliko unikalią kepenų persodinimo operaciją, kai pacientės ir donoro kraujo grupės buvo nesuderinamos.

„Pirmą kartą Baltijos šalyse atlikta unikali kepenų persodinimo operacija yra reikšmingas visos Lietuvos medicinos žingsnis į priekį. Didžiuojamės Lietuvos medikų profesionalumu ir pastangomis sudėtingiausiomis aplinkybėmis padėti žmogui ir grąžinti jam galimybę gyventi. Dėkoju visiems medikams, atsakingai ir nuoširdžiai dirbantiems Lietuvoje ir Lietuvai“, – sakoma Prezidentės sveikinime.

Prezidentė palinkėjo VUL Santariškių klinikų generaliniam direktoriui prof. Kęstučiui Strupui bei profesionaliai medikų komandai toliau sėkmingai taikyti naujausius gydymo metodus ir dalytis patirtimi su jaunąja medikų karta.

Dėl ūmaus kepenų nepakankamumo 22 metų studentei iš Alytaus šių metų gegužės 27 d. buvo atlikta skubi kepenų transplantacija, kai jos ir donoro kraujo grupės buvo nesuderinamos. Liepos pabaigoje, praėjus beveik dviem mėnesiams, mergina išleista iš ligoninės.

Santariškių klinikose įsikūręs transplantacijos centras yra vienas aktyviausių ir pažangiausių Baltijos regione.

Nuotrauka – Dž. G. Barysaitė

2014-07-30, Prezidentės spaudos tarnyba

Sveikata , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra