Lietuvos maisto saugos ir veterinarijos specialistai vadovaus įgyvendinat ES projektą Serbijoje

Autorius: Data: 2012-04-12 , 10:58 Spausdinti

2012 m. balandžio 11 d. Serbijos Vyriausybės rūmuose paskelbta apie pradedamą įgyvendinti Europos Sąjungos (ES) finansuojamą dvynių projektą „Maisto saugos ir gyvūnų gerovės pajėgumų vystymas“, kuriam vadovaus Lietuvos ekspertai bendradarbiaudami su Vengrijos specialistais.

Projekto atidaryme dalyvavo ir pasisakė Lietuvos žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius, Serbijos žemės ūkio, miškų ir vandens išteklių ministras Dušan Petrovič ir ES delegacijos Serbijoje vadovas Vincent Degert.

Šį ES finansuojamą projektą planuojama įgyvendinti per 30 mėnesių – iki 2014 m. rugsėjo mėn. Pagrindinis jo tikslas – teikti pagalbą Serbijos Žemės ūkio, miškų ir vandens išteklių ministerijos Veterinarijos departamentui, stiprinti jo pajėgumus, padėti sėkmingai įgyvendinti Maisto saugos ir Gyvūnų saugos įstatymus, kurie yra suderinti su ES teise.

Dvynių projekte „Maisto saugos ir gyvūnų gerovės pajėgumų vystymas“ Lietuvos ekspertai kartu su Vengrijos specialistais padės Serbijos kolegoms savo šalyje įgyvendinti ES maisto saugos ir gyvūnų gerovės reikalavimus, glaudžiai bendradarbiaus kuriant šios srities teisės aktus. Bus atlikta išsami maisto saugos ir gyvūnų gerovės analizė, parengtas poreikių vertinimas, organizuojami įvairūs mokymai šios šalies Veterinarijos departamento personalui bei kitiems atsakingiems darbuotojams, vykdantiems veterinarinę kontrolę. Planuojama Lietuvoje surengti stažuotę Serbijos veterinarijos specialistams. Šios šalies maisto verslo operatoriai bus supažindinti su ES galiojančiomis maisto saugos taisyklėmis ir reikalavimais.

„ES standartų įgyvendinimas maisto saugos ir gyvūnų gerovės srityje Serbijai bus labai svarbus veiksnys jos integravimosi į ES procese. Kaip šalis kandidatė, Serbija numato didinti gyvūninės kilmės produktų importo ir eksporto apimtis, todėl maisto saugos ir gyvūnų gerovės standartų taikymas tampa ekonomine ir komercine būtinybe, siekiant stiprinti Serbijos prekybą su ES valstybėmis narėmis. Šių standartų taikymas taip pat sumažins per maistą plintančių ligų riziką ir padės užtikrinti sveikatos saugą Serbijos gyventojams,“ – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius.

Europos Sąjunga (ES) , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra