Lietuvos liaudies buities muziejus sukūrė interaktyvų žemėlapį

Autorius: Data: 2011-10-28 , 10:13 Spausdinti

Lietuvos liaudies buities muziejus 2011 m. gegužės–spalio mėn. vykdydamas projektą „Pažink senąjį Lietuvos miestelį“ (projekto vadovė Rolanda Kupčikienė) kartu su UAB „MultimediaMark“ sukūrė interaktyvų žemėlapį, kuris kartu su žaidimu yra pristatomas LLBM internetinėje svetainėje (www.llbm.lt, skiltyje „Žaisk ir laimėk“).

Ši programa apima visą per pastaruosius metus pastatyto muziejaus miestelio teritoriją ir joje esančius pastatus bei ekspozicijas. Žemėlapis yra interaktyvus, t. y. vartotojas aktyvavęs objektą,turi galimybę pamatyti papildomą informaciją – tekstus lietuvių ir anglų kalbomis, atlikti žaidybinį veiksmą – atsakyti į klausimus, susijusius su Lietuvos istorija ir kultūra. Piešimo stilius spalvingas, patrauklus, labiau orientuotas į vaikus ir jaunimą.

Interaktyvus žemėlapis yra integruotas į muziejaus internetinę svetainę, bet atsidaro ir kaip atskira programa, pritaikyta spaudai bei multimediniam pristatymui.

Žaidimo scenarijus projektuotas atsižvelgiant į tai, kad žaidėjas ieškotų papildomos pažintinės informacijos, o žaidimo laimėtojai yra apdovanojami bei paskatinami apsilankyti muziejuje. Tikimasi, kad šis projektas ne tik prisidės prie Lietuvos liaudies buities muziejaus kaip kultūrinio objekto viešinimo bei Lietuvos XX a. I p. istorinio laikotarpio atskleidimo, bet ir prie kultūrinio turizmo Lietuvoje skatinimo.

Projektas finansuojamas Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos pagal „Skaitmeninto kultūros paveldo sklaidos“ programą.

Voruta. – 2011, lapkr. 12, nr. 21 (735), p. 16.

Liaudies buities muziejus , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra