Lietuvos liaudies buities muziejus kviečia švęsti Užgavėnes

Autorius: Data: 2019-03-01 , 15:15 Spausdinti

Lietuvos liaudies buities muziejus kviečia švęsti Užgavėnes

Rimgaudo Žaltausko nuotraukos

Inga LEVICKAITĖ-VAŠKEVIČIENĖ, www.voruta.lt

Šiemet į Užgavėnių šventę Lietuvos liaudies buities muziejus kviečia kovo 2 dieną, šeštadienį. Renginio pradžia 12 valandą. Sodybose ir pakelėse laukiantys folkloro ansamblių persirengėliai visus kvies šokti, dūkti ir ragins greičiau ateiti pavasarį.

Per Užgavėnes būtina sočiai prisivalgyti, kad pilvas taptų kietesnis už kaktą. Linksmoje viktorinoje „Šiupinynas“ įminę mįslę ar minklę lankytojai galės paragauti gardaus šiupinio. Miestelio špitolėje muziejininkės keps ypatingus išrūgų blynus – vieną iš Užgavėnių muziejuje simbolių. Blyninėje „Po malūno sparneliu“ blynų bus galima išsikepti ir patiems.

Persikūnijimo kambaryje lankytojai galės pailsėti nuo savęs ir išbandyti tradicinio Užgavėnių personažo kūną – trumpam pavirsti daktaru, jaunąja arba gerve. „Persikūnyti“ padės labai patyrusi muziejininkų komanda.

Visi lankytojai kviečiami atvykti su rankų darbo kaukėmis. Miestelyje vyks vaikų kaukių konkursas, kuriame bus renkama juokingiausia, kūrybingiausia arba išmaniausia ir netikėčiausia kaukės. Kaukių bus galima pasigaminti ir kaukių dirbtuvėse. Veiks šiauliečio tautodailininko Sauliaus Tamulio etnografinių kaukių paroda.

Bus daug liaudiškų žaidimų, rungtynių, pramogų, orientacinės varžybos po etnografinę Lietuvą. Vyks jau trečiasis lietuviškų ristynių turnyras.

Šventė baigsis siautulinga Lašininio ir Kanapinio dvikova, o praeitų metų negandos ir žiemos šalčiai kartu su More supleškės ant laužo. Kuo darniau ir garsiau bus skanduojama: „Žiema, žiema, bėk iš kiemo!“, tuo greičiau ir žiema išeis.

Per Užgavėnes Lietuvos liaudies buities muziejuje – renkasi visa Lietuva! Juk nieko nėra linksmiau, kaip pačiam linksmintis ir kitus linksminti. Tik išsivoliojus sniege (jei jo bus), pasisupus supynėse, darbai bus sėkmingesni, o metai turtingesni.

Renginiai ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra