Lietuvos, Lenkijos, Latvijos ir Estijos Prezidentų raginimas imtis veiksmų dėl Baltarusijos

Autorius: Data: 2020-08-14 , 09:17 Spausdinti

Lietuvos, Lenkijos, Latvijos ir Estijos Prezidentų raginimas imtis veiksmų dėl Baltarusijos

www.voruta.lt

Mes, Baltarusijos regiono kaimynių, ES ir NATO narių, Lietuvos, Lenkijos, Latvijos ir Estijos Prezidentai, norime stabilios, demokratinės, nepriklausomos ir klestinčios Baltarusijos. Todėl raginame Baltarusijos valdžią:

1. skubiai deeskaluoti situaciją ir nutraukti jėgos naudojimą prieš savo tautą. Raginame nutraukti smurtą ir gerbti pagrindines laisves, žmogaus ir pilietines teises, įskaitant žodžio, spaudos ir susirinkimų laisvę ir užtikrinti žurnalistų saugumą;

2. skubiai paleisti visus suimtus protesto akcijų dalyvius ir nutraukti jų persekiojimą;

3. skubiai pradėti dialogą su Baltarusijos piliečiais. Išgirskite piliečių balsą ir leiskite jiems laisvai kalbėti. Remdamiesi mūsų visuomenių ir asmenine patirtimi, raginame jus organizuoti nacionalinę susitaikymo diskusiją prie apskritojo stalo, kurioje dalyvautų valdžios ir pilietinės visuomenės atstovai. Tai būtų tinkamas žingsnis siekiant pradėti tikrą dialogą šalies lygiu. Esame įsitikinę, kad dialogas visuomet geriausias būdas paspartinti socialinį vystymąsi, aptarti reformas ir šalies ateitį.

Baltarusijos valdžios institucijoms įvykdžius šiuos reikalavimus, durys bendradarbiavimui su tarptautine bendruomene liks atviros. Izoliacija nėra naudinga jokios valstybės gerovei ir vystymuisi.

Esame pasiruošę tarpininkauti Baltarusijai siekiant taikaus padėties šalyje sureguliavimo ir norėdami padėti stiprinti Baltarusijos nepriklausomybę ir suverenumą.

Gitanas Nausėda, Lietuvos Respublikos Prezidentas

Lietuva - Baltarusija Naujienos , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra