Lietuvos-Lenkijos gerų santykių idėja išreikšta ir Prienuose

Autorius: Data: 2013-03-28 , 15:30 Spausdinti

2013 m. vasario 22 dieną istorijos mokslų magistro Žilvino Radavičiaus ir Lenkijos Respublikos ambasados referentės, spaudos atstovės Małgorzata Mozyro iniciatyva buvo suorganizuotas bei Vilniaus Senamiesčio vidurinėje mokykloje sėkmingai pristatytas jaunimo neformalaus ugdymo projektas „Lietuvos-Lenkijos santykiai: žvilgsnis į Lenkiją“.

Renginio metu skambėjo pezija lietuvių, rusų bei lenkų kalbomis, mokleiviai dainavo, šoko, aptarė svarbias istorines asmenybes: Andrių Volaną, Adomą Mickevičių, Motiejų Kazimierą Sarbievijų ir kt. Ypač įdomiai pasisakė svečiai iš Lenkijos Respublikos ambasados Lietuvoje, Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos ir Baltstogės universiteto (Lenkijoje) Ekonomikos-informatikos fakulteto Vilniuje.

Įžanginėje kalboje Ž. Radavičius sakė, kad skirtingai yra traktuojami lietuvių ir lenkų santykiai. Kaip bebūtų, bet koks šovinizmas ar nacionalizmas yra neteisinga globaline problema virtusi daugelio politikų ar valstybių politikos dalis. Politika – tai interesai. Nei vieno normalaus žmogaus interesu negali būti blogi santykiai su kitais žmonėmis. Todėl reikia gyventi ir dirbti su meile, parodyti daugiau pagarbos bei tolerancijos vieni kitiems. Puikiai lietuviškai kalbanti Lenkijos Respublikos ambasados Lietuvoje ekspertė, gerbiama Elžbieta Kuzborska pasidžiaugė, kad šiame vietoje ir laiku suorganizuotame renginyje skambėjo net trys kalbos: lietuvių, lenkų ir rusų. Kalbų mokėjimas tai – tarsi didžiulis intelektualinis ir dvasinis kiekvieno žmogaus lobis…

Šią idėją noriai palaikė Prienų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centro užimtumo specialistas Tadas Traidaras, kurio auklėtiniai savo piešiniuose vaizdingai pavaizdavo Lietuvos-Lenkijos santykius. Pagrindinis jų akcentas – šiltomis spalvomis išreikšta draugystė, broliška meilė… Piešiniai buvo pristatyti kovo 27 dieną.

„Žmonės, gyvendami kaimynystėje ir palaikydami gražius bendravimo santykius, visuomet jaučasi geriau. Kadangi žinai, jog ištikus nelaimei ir ne tik, šalia tavęs yra žmonių, kurie tau padės ar pasidžiaugs kartu su tavimi. Todėl esam kaimyninės šalys ir gražūs tarpusavio santykiai labai svarbu… Labai svarbu, kad mūsų jaunoji karta stiprintų ryši ir bendradarbiavimą, jog ateityje galėtume vienas kitą vadinti draugiškais kaimynais,“ – teigė Tadas.

Džiugu, kad Lietuvoje atsiranda vis daugiau tokių žmonių kaip Tadas Traidaras, kurių gyvenimo vienas iš šūkių yra „Pagarba ir tiesa nugali!“, nes tobulos Europos niekada nesukūrė ir nesukurs konfliktiški žmonės.

Organizatorių informacija ir nuotr.

Nuotraukose:

1. T. Traidaras su savo mokiniais

2-5. Prienų raj. savivaldybės socialinių paslaugų centro užimtumo auklėtinių piešiniai

Uncategorized , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra