Lietuvos laisvės armijos idėjos puoselėtojų konferencija

Autorius: Data: 2017-03-04, 19:41 Spausdinti

Lietuvos laisvės armijos idėjos puoselėtojų konferencija

Vyto Rutkausko nuotr.

Vytas RUTKAUSKAS, Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktorius, www.voruta.lt

            Vasario 25 d. Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejuje įvyko Lietuvos laisvės armijos karių ir rėmėjų sąjungos  (LLAKRS) konferencija, į kurią iš įvairių Lietuvos regionų susirinko  arti 70 šios organizacijos atstovų. Iškilmingai sugiedojus himną ir pagerbus į amžinybę išėjusius bendražygius, renginio dalyviams muzikinį sveikinimą padovanojo Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos atlikėjai.

Žemaitijos partizanų vadas Jonas Šilinskas įteikia apdovanojimą partizanų ryšininkei, tremtinei, LLA narei  Rozalijai Valiūnienei

Po LLAKRS kapeliono Sauliaus Bytauto sveikinimo kalbos  sąjungos pirmininkė Irena Giedraitienė (paskutinio Žemaitijos partizanų vado Vlado Montvydo dukra) pateikė organizacijos darbo ataskaitą už 2016 metus. Be visa kita, pirmininkė pasidžiaugė pastaraisiais metais suaktyvėjusia organizacijos veikla, išaugusia naryste- ypač atsargos karininkų įsijungimu į jos gretas. Prisimintos praėjusiais metais iškilmingai paminėtos 75-osios organizacijos metinės, dar kartą apžvelgtas LLA įkūrėjo ir pirmojo vadovo  brigados generolo Kazio Veverskio 1944 m. vasarą suburtų LLA karinių dalinių pavadintų Vanagais heroizmas, partizaninis pasipriešinimas prasidėjus sovietinei okupacijai. Po ataskaitos vykusių diskusijų metu buvo nutarta sukurti K. Veverskio  atminimo medalį. Nepamirštos ir legendinio  karininko, kovotojo už Lietuvos laisvę Jono Semaškos – Liepos 110-osios gimimo metinės, taip pat Vlado Montvydo – Žemaičio medalio sukūrimo galimybė artėjančių 65-ųjų žūties metinių proga.

Įteikiamas apdovanojimas  LLAKRS pirmininkei  Irenai Giedraitienei

Konferencijos metu daugiau nei 10 sąjungos narių buvo apdovanoti garbės atminimo medaliais už nuopelnus Tėvynei ir sąjungai,  taip pat Laisvės kovų kryžiaus ženklu „Skydas ir kalavijas“.

Konferencijai artėjant į pabaigą, vienas iš jos organizatorių Antanas Rašinskas (Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šilalės skyriaus pirmininko pavaduotojas)  visus bendraminčius pakvietė artėjančią vasarą birželio 18 dieną atvykti į Pajūrio miestelį, kur bus atidengtas paminklas – vagonas žuvusiems ir kentėjusiems tremtyje ir kalėjimuose Lietuvos kovotojams.

Lietuvos  atsargos   karininkų sąjungos  Marijampolės apskrities  skyriaus pirmininkui Anicetui Varnui rekomendavus į LLAKRS narius buvo iškilmingai priimtas   garbės šaulys  Severinas Dubininkas, prieš sugrįžimą į  Lietuvą – ilgametis  Čikagos m. T. Daukanto  Jūrų šaulių kuopos narys.   

Konferencijos dalyviai, pasibaigus renginiui,  muziejaus kiemelyje 

Rietavo  Mykolo  Kleopo Oginskio meno mokyklos moksleivių muzikinis pasveikinimas

Kariuomenė ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra