Lietuvos kultūros sostinės titulą iš Plungės perima Ramygala

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Trečią kartą surengtą konkursą „Lietuvos kultūros sostinė 2010“ laimėjo Ramygalos miestelis Panevėžio rajone.
 
Šįmet konkursui buvo pateiktos trys paraiškos – Anykščių, Panevėžio ir Mažeikių savivaldybių. Vertinimo komisija vienbalsiai nusprendė Ramygalą skelbti Lietuvos kultūros sostine 2010 metais.
 
Konkurso tikslas – skatinti Lietuvos miestų ir miestelių gyventojų kultūrinį aktyvumą, plėtoti kultūrą ir meną regionuose. Ankstesniais metais Lietuvos kultūros sostinėmis buvo Zarasai ir Plungė.
 
Ramygala yra Aukštaitijos regiono centre ir šiais metais ketina tapti dvasiniu ir kultūriniu centru, kuriame skleisis kultūros įvairovė – muzikos, teatro, fotomeno, dailės, skulptūros, tradicinės kultūros renginiai. Bendruomenė idėjų laboratorijoje „Keisk“ turės galimybes teikti idėjas, kaip sukurti patrauklų miestelio ir jo apylinkių įvaizdį ir kelius joms įgyvendinti.
 
Netoliese esantis Bistrampolio dvaras taps vasaros koncertų ir meninių plenerų rezidencija. Kvies turistinis kulinarinio paveldo ir amatų kelias Ramygala-Miežiškiai-Ėriškiai-Upytė-Naujamiestis.
 
Ramygalos vardas istoriniuose rašytiniuose šaltiniuose minimas jau nuo XIII a. Pirmoji bažnyčia pastatyta tarp 1431 m. ir 1500 m. XVI a. pradžioje jau minimas dvaras ir miestelis. Jame buvo parduotuvių, bažnyčia, kalėjimas, o keliai jungė su Kėdainiais, Raguva, Šeduva, Panevėžiu, Ukmerge.
 
Dabar Ramygala yra gražus, besipuikuojantis miestietiška išvaizda seniūnijos centras. Miesto puošmena – neogotikinė vienbokštė Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia.
 
Ramygaliečiai noriai dalyvauja įvairiuose renginiuose, miesto šventėse, parodose, susitikimuose su įdomiais žmonėmis, organizuojamuose kultūros centre, etnografinėje klėtelėje, seniūnijos galerijoje „Voras“, miesto parke. Kasmet Ramygaloje vyksta rajoninis konkursas „Keturiese“, kas antri metai mokykloje – „Palėpes teatro“ festivalis.
 
Ramygalos krašte užaugę, čia mokyklą baigę žmonės savo darbais garsino Lietuvą – tai Šv. Kazimiero seserų vienuolijos įkūrėja Kazimiera Kaupaitė (1880-1940), poetas Jonas Graičiūnas (1903-1994), kompozitorius Antanas Račiūnas (1905-1984), sportinio ėjimo meistras, olimpietis Antanas Mikėnas (1924-1994), literatūros kritikas, Nacionalinės premijos laureatas Albertas Zalatorius (1932-1999), aktorius, dainuojamosios poezijos atlikėjas Saulius Mykolaitis (1966-2006), kiti ramygaliečiai.
 
S. Bagdonavičius nuotr.
 
www.lrytas.lt
 
Nuotraukoje: Netoliese esantis Bistrampolio dvaras taps vasaros koncertų ir meninių plenerų rezidencija

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra