Lietuvos kultūros dienos Ukrainoje

Autorius: Data: 2017-05-24, 10:01 Spausdinti

Lietuvos kultūros dienos Ukrainoje

www.voruta.lt

Gegužės 17-23 d. Chersono mieste vyko  Lietuvos kultūros dienos, kurių metu pietų Ukrainos gyventojams bei svečiams pristatytas platus Lietuvos kultūros ir meno sričių spektras: klasikinis ir šiuolaikinis menas,  istorija, tradicijos, senovės papročiai ir amatai.

Visą savaitę  Chersono srities gyventojai turėjo galimybę susipažinti bei pabendrauti su gausiais Lietuvos menininkais, istorikais ir kultūros veikėjais. Chersoniečiams išsamiai pristatyta ir M. K. Čiurlionio kūryba.  Lietuvos nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus ir ,,Čiurlionio namų Vilniuje“  dėka pirmąkart Ukrainoje surengta jo fotografijų paroda, papildant ją tapybos darbų reprodukcijomis. Šią unikalią parodą vėliau  numatoma  pristatyti Kijeve.

Garsūs pianistai Sonata ir Rokas Zubovai  Chesrono srities dramos teatro mažojoje salėje  surengė kūrybos vakarą ,,Čiurlionio pasaulis“. Jame, skambant Čiurlionio muzikiniams kūriniams, iliustruojamiems tapybos paveikslais, taip pat ukrainiečių kalba aktorius skaitė jo rašytinius kūrinius.

Lietuvos kultūros dienų kulminacija tapo iškilmingas koncertas Valstybinės muzikos mokyklos Didžiojoje  salėje, kurio metu Zubovų fortepijoninis duetas kartu su garsaus lietuvių dirigento Roberto Šerveniko, specialiai šiam projektui Chersone suburtu simfoniniu  orkestru, atliko Juozo Naujalio ir M. K. Čiurlionio kūrinius, simfoninę poemą  ,,Miške“ ir Maxo Brucho koncertą dviem fortepijonams ir orkestrui.

Miesto centrinėje bibliotekoje dvi dienas vyko literatūriniai renginiai. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo prezidentė Birutė Valionytė pristatė fotografijų albumą „Didžioji Lietuva. Trečioji knyga“. Albume jos  kelionių metu užfiksuoti  Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) architektūrinio paveldo objektai Ukrainoje.  Taip pat vyko naujausių, ukrainiečių kalba leidyklos ,,Brait Star Publishing“, išleistų knygų pristatymas: A. Šlepiko romanas ,,Mano vardas – Marytė“  ir A. Škėmos apysaką „Saulėtos dienos“. Pristatyme dalyvavo rašytojas, režisierius  ir aktorius  Alvydas Šlepikas, literatūrologė Loreta Mačianskaitė ir kūrinių vertėja Beatričė Biliavciv.

Ambasadorius Marius Janukonis miesto ir srities bibliotekoms perdavė G. Kanovičiaus šeimos dovanotas jo kūrybos rinktinės penkiatomius bei kitas naujausias lietuvių autorių knygas ukrainiečių kalba.

Taip vyko Lietuvos ir Ukrainos istorikų apskrito stalo diskusija tema ,,Lietuvos ir Ukrainos bendra istorija“, kurioje abiejų šalių istorikai ir mokslininkai pristatė esamas studijas,  vykdomus tyrimus ir aptarė  tolimesnio bendradarbiavimo gaires.

XIX tarptautinio teatrų festivalio ,,Taurijos Melpomenė“ rėmuose Panevėžio J. Miltinio dramos teatras parodė spektaklį N. Vorožbit ,,Saša, išnešk šiukšles“, režisuotą ukrainiečių režisieriaus S. Moisejevo. Vilniaus Pilaitės rajono liaudies teatras pristatė spektaklį ,,Prieš audrą“, autorė ir režisierė Dalia Tarailienė. J. Miltinio dramos teatro spektaklis ,,Saša, išnešk šiukšles” trečiadienį taip pat bus parodytas Kijevo publikai nacionaliniame I. Franko dramos teatre.

Kino gerbėjai galėjo pamatyti A. Juzėno meninį filmą ,,Getas“ ir G. Beinoriūtės dokumetinį filmą „Vulkanovka. Po didžiojo kino“. Filmus pristatė aktorius ir režisierius Alvydas Šlepikas, literatūrologė Loreta Mačianskaitė ir Lietuvos kultūros instituto projektų koordinatorė Rūta Mėlynė.

Dvi dienas Chesrono centriniame parke gyvosios istorijos klubas ,,Leitgiris“ miesto svečius pažindino su IX- XIII a. senovės baltų rekonstruota kasdienybe: karių kostiumais, kovomis, žaidimais,  archajiškais amatais ir virtuve.

Renginiuose dalyvavo Lietuvos Respublikos ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis ir kultūros atašė Jurgis Giedrys, kurie vizito metu taip pat susitiko su Chersono regiono administracijos vadovu Andriy Godejev, miesto meru Volodymyr Mykolajenko ir srities tarybos pirmininku Vladyslav Manger.

Pagrindiniai Lietuvos  kultūros dienų iniciatoriai ir organizatoriai – Lietuvos garbės konsulas Chersone ir Chersono visuomeninė organizacija  ,,Kultūros centras Ukraina- Lietuva“,   M. K. Čiurlionio namai Vilniuje ir Vilniaus miesto Pilaitės rajono bendruomenė. Renginius rėmė Chersono srities administracija ir miesto savivaldybė,  Lietuvos Respublikos  ambasada Ukrainoje, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros institutas,  M.K. Čiurlionio namai bei kitos kultūros organizacijos.

Lietuva - Ukraina , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra