Lietuvos kelias į Laisvę – nespalvotose fotografijose

Autorius: Data: 2015-03-11 , 08:41 Spausdinti

Monika Petrulienė, LRT Televizijos naujienų tarnyba

Koks buvo Lietuvos kelias į Laisvę – kviečia prisiminti Vilniaus „Prospekto“ fotografijos galerija. Parodoje eksponuojamos fotomenininkų Zenono Nekrošiaus ir Virgilijaus Usinavičiaus nespalvotos nuotraukos, sukurtos Sąjūdžio mitinguose, blokados metais, iki rugpjūčio pučo Atgarsių Lietuvoje.

Parodos rengėjai sako, kad per 25-erius metus užaugo nauja karta, kuri nematė žmonių kovos už šalies nepriklausomybę. Daugelis gal jau primiršo tų dienų įvykius. Todėl fotomenininkų sąjunga surengė parodą, kurioje pateikiamos dviejų fotografų  nuotraukos iš tų metų.

„Man atrodo, kad ten kiekviena diena ten buvo kaip kažkoks vesternas. Kaip prasideda ryte, įsijungi ir klausai radijo žinias. Kiekvienas mitingėlis – praktiškai tuo metu gyvenom tik tuo“, – sako fotografas Virgilijus Usinavičius.

Pasak fotografų, peržiūrėję archyvus, jie pastebėjo, kad daug įamžinta vaizdų, kurie šiandien nebeįdomūs. Labiausiai įstrigo ne tautos vedlių – Sąjūdžio aktyvistų – nuotraukos, bet minios veidai.

„Žmonių veidai, ko gero, įdomiausia yra. Tos nuotaikos, kurios buvo idėjinės. Blizgesys akyse jų. Spindėjo, ko dabar labai nedaug liko“, – apgailestauja parodą surengę fotografai.

„Galbūt ir labai simboliškai skamba Kelias į Laisvę, bet iš tiesų tai periodas nuo sąjūdžio mitingų iki pučo, paskutinioji nuotrauka yra Lenino paminklo nuvertimas 1991-ais metais“, – teigia parodos kuratorius Jonas Staselis.

Fotografai, susidraugavę per šiuos istorinius įvykius, vėliau pradėjo kartu dirbti ir yra viena komanda. Jų archyvuose – tūkstančiai nuotraukų, kurias V. Usinavičius ir Z. Nekrošius tikisi kada nors parodyti žmonėms. Paroda eksponuojama Vilniuje „Prospekto galerijoje“, vėliau ji keliaus į kitus Lietuvos miestus.

Parodos , , , ,Komentarai


Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra
www.cutestockfootage.com