Lietuvos Katalikų Bažnyčios vadovai vyks į Lenkiją pagerbti žuvusiųjų aviakatastrofoje

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Lietuvos Katalikų Bažnyčios vadovai savaitgalį (2010-04-17/18) vyks į Lenkiją, kur pagerbs Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio ir kitų aviakatastrofoje žuvusiųjų atminimą.

Šeštadienį Varšuvoje vyksiančiose dalies žuvusiųjų laidotuvėse dalyvaus Lietuvos Vyskupų Konferencijos (LVK) pirmininkas arkivyskupas Sigitas Tamkevičius, o sekmadienį į Krokuvoje rengiamas L. Kaczynskio ir jo žmonos Marios laidotuves vyks kardinolas Audrys Juozas Bačkis, BNS pranešė LVK.

S. Tamkevičius sako šeštadienį per laidotuvių apeigas asmeniškai perduosiantis lenkų tautai krikščioniškąjį solidarumą.

„Visų tikinčiųjų maldos artumą bei krikščioniškąjį solidarumą ir mūsų pagarbą išreikšiu ir perduosiu asmeniškai dalyvaudamas šį šeštadienį vykstančiose laidotuvių apeigose Varšuvoje“, – pranešime cituojamas arkivyskupas.

Jis paragino tragedijos aukų laidotuvių dienomis tikinčiuosius burtis maldai ir dalyvauti sekmadienį Lietuvos bažnyčiose aukojamose šv. Mišiose už žuvusiuosius.

„Nuoširdžiai kviečiu ir raginu tragedijos aukų laidotuvių dienomis burtis maldai bei Eucharistijos šventimui parapijų bendruomenėse (…). Raginu gausiai dalyvauti sekmadienį Lietuvos bažnyčiose aukojamose šventosiose mišiose už Lenkijos žuvusiuosius“, – sako S. Tamkevičius.

Kaip skelbia Lenkijos ambasada Vilniuje, šeštadienį Varšuvoje įvyks gedulo iškilmės, skirtos aviakatastrofos prie Smolensko aukų atminimui, o sekmadienį Krokuvoje įvyks Lenkijos prezidento L. Kaczynskio ir jo žmonos laidotuvės.

Ketvirtadienį žuvusiuosius Varšuvoje pagerbė Lietuvos premjeras Andrius Kubilius, sekmadienį į L. Kaczynskio laidotuves vyks prezidentė Dalia Grybauskaitė.

L. Kaczynskis, jo žmona ir daugelis aukštų Lenkijos pareigūnų Rusijoje sudužus lėktuvui žuvo praėjusį šeštadienį.

www.bernardinai.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra