Lietuvos karo akademijoje baigėsi Sausumos pajėgų štabo karininkų kursai

Autorius: Data: 2012-05-31 , 16:18 Spausdinti

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje Sausumos pajėgų štabo karininkų kursų klausytojams 2012 m. gegužės 31 d. įteikti kursų baigimo pažymėjimai. Taip baigėsi akademijoje nuo š. m. sausio mėnesio organizuoti tarptautiniai Sausumos pajėgų štabo karininkų kursai, kuriuose mokėsi Lietuvos ir Latvijos karininkai – iš viso 42 klausytojai.

Kursų tikslas – kelti profesinę Lietuvos ir užsienio šalių vyresniųjų štabo karininkų kvalifikaciją, ugdyti lyderio savybes, nuosekliai supažindinti su šiuolaikiniais karybos, vadovavimo ir valdymo metodais ir išmokyti taikyti juos praktikoje, ugdyti ištikimybę Tėvynei, mokyti branginti ir puoselėti kariuomenės vertybes.

Sausumos pajėgų štabo karininkų kursų mokymo programą sudarė paskaitos, savarankiškas darbas, seminarai, pratybos, akademinis rašymas, testai ir egzaminas. Buvo mokoma brigados, divizijos operacijų, taktikos, tarptautinio ir nacionalinio saugumo teorijos, projektų valdymo, lyderystės ir kario etikos, karo teorijos, karinio administravimo ir kovinio rengimo. Paskaitas skaitė Karo akademijos instruktoriai ir dėstytojai, Lietuvos krašto apsaugos sistemos kariai ir darbuotojai, užsienio šalių kviestiniai lektoriai specialistai.

Šiuo metu kursai yra vienintelė Sausumos pajėgų vyresniųjų štabo karininkų rengimo institucija Baltijos šalyse. Nuo 2013 metų karininkai, nebaigę šio aukščiausio taktinio lygmens kurso, nebus siunčiami į jungtinio lygmens kursus Baltijos gynybos koledže Tartu arba į tolygius kursus kitose užsienio šalyse.

Kęstučio Dijoko (LKA) nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra