Lietuvos karo akademijoje – mokslo metų pradžios šventė

Autorius: Data: 2012-09-04 , 10:35 Spausdinti

2012 m. rugsėjo 3 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje vyko iškilmingas Mokslo ir žinių dienos minėjimas. Šventinė diena prasidėjo šv. Mišiomis, po jų akademijos bendruomenė rinkosi rikiuotės aikštėje.

Naujų mokslo metų proga iškilmingoje rikiuotėje dalyvavo ir susirinkusius kariūnus, dėstytojus, instruktorius, darbuotojus ir svečius sveikino krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius, Lietuvos kariuomenės ordinaras vyskupas Gintaras Grušas, Akademijos viršininkas pulkininkas Eugenijus Vosylius.

Krašto apsaugos ministrė sveikindama akademijos bendruomenę džiaugėsi, kad ši aukštoji mokykla gerbiama visuomenėje. „Lietuvos karo akademija yra išskirtinė ir ja mes visi turime rūpintis, ją puoselėti. Todėl noriu pakviesti būti tiek akademijos, tiek visos kariuomenės ambasadoriais Lietuvoje ir už jos ribų“, – ragino R. Juknevičienė.

Kariuomenės vadas gen. ltn. A. Pocius sveikindamas kariūnus kartu apžvelgė ir jų ateities darbus. „Ateis laikas, kai jūs tapsite Lietuvos karininkais ir būsite atsakingi už jūsų vadovaujamų karių darbus. Linkiu būti pavyzdžiu įvairiose situacijose ir siekti užsibrėžtų tikslų“, – kalbėjo kariuomenės vadas.

Lietuvos karo akademijos viršininkas plk. E. Vosylius pasakojo, kuo naujieji mokslo metai bus ypatingi akademijai. Viršininkas atkreipė dėmesį į šį mėnesį prasidėsiančius jaunesniųjų karininkų vadų mokymus, taip pat pabrėžė, kad šiemet akademijoje jau vyks politikos mokslų doktorantūros studijos. „Mūsų darbai tęsiasi, tačiau visus juos galime padaryti tik dirbdami kartu. Mūsų bendrybė yra jėga, todėl visiems kartu ir linkiu kuo geriausios sėkmės!“ – sakė plk. E. Vosylius.

Renginio metu buvo pagerbtas Lietuvos karo akademijos auklėtinio vyr. ltn. Normundo Valterio, žuvusio tarptautinės misijos Bosnijoje metu, atminimas. Kariūnai padėjo gėlių prie žuvusio kario paminklinio akmens ir Generolo Jono Žemaičio bareljefo.

Po rikiuotės visi šventės dalyviai rinkosi į akademijos ramovę. Lietuvos karo akademijos prorektorius mokslui ir studijoms doc. dr. Valdas Rakutis, sveikindamas susirinkusiuosius su naujų mokslo metų pradžia, taip pat linkėjo akademijos bendruomenei atsigręžti vieniems į kitus, turėti bendrą tikslą ir jį įgyvendinti.

Ramovėje vyko Kariūnų tarybos išrinkto geriausio Lietuvos karo akademijos dėstytojo ir instruktoriaus apdovanojimai. Apdovanoti buvo geriausias dėstytojas doc. dr. Virgilijus Pugačiauskas ir geriausias instruktorius kapitonas Vidas Venskus.

Šiuos mokslo metus Lietuvos karo akademijoje pradėjo 192 kariūnai, tarp jų – 18 merginų. Devyni kariūnai mokosi užsienio karinėse mokyklose.

Šiemet į Akademiją priimti 59 jaunuoliai jau yra išvykę į pratybas – bazinį kario kursą – Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke, Rukloje. Kariūnai kurso metu įgyja teorinių žinių ir praktinių įgūdžių, kurių reikės tolesnei karo tarnybai Lietuvos kariuomenėje. Bazinis kario kursas truks iki rugsėjo 14 d., kuomet vyks baigiamasis etapas – „Šlovės takas“. Kariūnams, sėkmingai pabaigusiems šį kursą, išlaikiusiems visų mokomųjų dalykų testus ir atlikusiems nustatytas individualias užduotis, bus įteikti kurso baigimo pažymėjimai, leidžiantys tęsti studijas Lietuvos karo akademijoje.

Kęstučio Dijoko nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra