Lietuvos kariuomenės vadas: „Pertvarkyta kariuomenės struktūra atspindės subalansuotą požiūrį į gynybą“

Autorius: Data: 2012-01-17 , 14:19 Spausdinti

Kariuomenės vado interviu apie kariuomenės struktūros pokyčius radijo laidoje „Laisvai“.

Įgyvendinant Lietuvos valstybės ginkluotos gynybos koncepciją, 2012 metais bus tęsiamas kariuomenės struktūros pertvarkymas.

„Nuolat besikeičianti saugumo aplinka ir technologijų raida reikalauja, kad būtų nuolat tobulinami ir gynybos planai, kariuomenės struktūra, karių rengimas ir aprūpinimas. Kariuomenė transformuojasi, tai yra nuolatinis procesas, kuris leidžia jai reaguoti į naujus saugumo iššūkius, technologinius pokyčius ir keliamus naujus uždavinius, – sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius.

Pasak gen. ltn. A. Pociaus, numatytas kariuomenės struktūros pertvarkymas pirmiausia remiasi Valstybės gynimo tarybos patvirtinta ir su NATO sąjungininkais suderinta Valstybės ginkluotos gynybos koncepcija, kuri atkuria pusiausvyrą tarp kolektyvinės ir teritorinės gynybos užduočių. „Atnaujinta Lietuvos kariuomenės struktūra atspindės subalansuotą požiūrį į gynybą, kai tolygiai stiprinami ekspediciniai ir teritorijos gynybai skirti pajėgumai. Turėdami tokią struktūrą mes būsime pasirengę efektyviau reaguoti į galimas krizes“.

Didžiausi kariuomenės struktūriniai pokyčiai numatyti Sausumos pajėgose. Motorizuotajai pėstininkų brigadai „Geležinis Vilkas“ priklausantys Karaliaus Mindaugo mechanizuotasis ir Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotasis batalionai ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų mokomasis batalionas taps tiesiogiai pavaldūs Sausumos pajėgų vadui, tuo pačiu Mindaugo mechanizuotasis batalionas ir Butigeidžio mokomasis batalionas bus pertvarkyti į motorizuotuosius.

Motorizuotoji pėstininkų brigadą „Geležinis Vilkas“ bus pertvarkytą į mechanizuotąją pėstininkų brigadą. Brigadą sudarys trys mechanizuotieji pėstininkų batalionai – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio ir Kunigaikščio Vaidoto – ir artilerijos batalionas.

Iki šiol Motorizuotąją pėstininkų brigadą sudarė du mechanizuotieji pėstininkų batalionai (Algirdo ir Kęstučio), du motorizuotieji pėstininkų batalionai (Karaliaus Mindaugo ir Birutės), Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalionas ir Kunigaikščio Vaidoto tiesioginės paramos logistikos batalionas.

Kaip ir daugelio pasaulio šalių kariuomenių Lietuvoje motorizuotųjų pėstininkų vienetų karių pergabenimui operacijų metu naudojamos ratinės transporto priemonės, o mechanizuotųjų vienetų – vikšrinė kovinė technika.

Praėjusiais metais pertvarkant kariuomenę, buvo atkurta šeštoji Krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktinė – Prisikėlimo apygardos 6-oji rinktinės su vadaviete Šiauliuose.

KAM archyvo (Gintauto Tiškos) nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra