Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgoms įteikta kovinė vėliava

Autorius: Data: 2011-03-15 , 09:29 Spausdinti

2011 m. kovo 14 d. Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų vadui įteikė kovinę Specialiųjų operacijų pajėgų vėliavą.

Iškilmingoje Specialiųjų operacijų pajėgų vėliavos įteikimo ceremonijoje taip pat dalyvavo Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius, Lietuvos kariuomenės ordinaras vyskupas Gintaras Grušas, krašto apsaugos ministerijos atstovai, Lietuvos kariuomenės pajėgų vadai, kiti svečiai.

„Vėliavos kilmė yra nuo žodžio vėlė, o vėlės saugo gyvuosius. Todėl linkiu, kad Specialiųjų operacijų pajėgas saugotų protėvių vėlės,“ – sakė krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė.

Kalbėdamas apie Specialiųjų operacijų pajėgų kūrimą, kariuomenės vadas pabrėžė, kad jos buvo kuriamos lėtai, sunkiai, tačiau užtikrintai, o šiandien jau pasiekė savo tikslą ir užtvirtino jį kovinės vėliavos įteikimu.

Vinutes prie Specialiųjų operacijų pajėgų kovinės vėliavos prikalė krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė, gen. mjr. A. Pocius, pulkininkas Saulius Guzevičius, Specialiųjų operacijų pajėgų vadas ir kariuomenės ordinaras vyskupas G. Grušas, taip pat pašventinęs kovinę Specialiųjų operacijų pajėgų vėliavą.

„Ši diena Specialiųjų operacijų pajėgoms – labai reikšminga ir svarbi. Nuo šiol kovinė Specialiųjų operacijų pajėgų vėliava mus dar labiau suburs ir lydės įvairių užduočių metu. Tai – mūsų simbolis, įprasminantis Specialiųjų operacijų pajėgų gyvavimo dešimtmetį. Didžiuokimės savo kovine vėliava, laikykime ją aukštai iškėlus, kaip liepsnojantį kalaviją,“ – sakė Specialiųjų operacijų pajėgų vadas.

Specialiųjų operacijų pajėgų kovinės vėliavos centrinėje purpuro spalvos dalyje vėliavos centre ašmenimis į viršų įkomponuotas liepsnojantis aukso spalvos kalavijas. Į šoną nuo kalavijo apskritimo išdėstyti aukso spalvos spinduliai. Trys išorinės vėliavos kraštinės apsiūtos kutais, o lygiagrečiai visoms vėliavos kraštinėms išdėstytos ąžuolo lapų girliandos. Vėliavos kampuose išsiuvinėti geltonos spalvos Gediminaičių stulpai ir ąžuolo lapų girliandos yra aprėminti žalios spalvos juostomis.

Nuo senų laikų karinės vėliavos turėjo simbolinę ir praktinę prasmę – mūšyje pagal jas kariams būdavo lengviau orientuotis, viduramžiais jos buvo vertingas karo grobis, o jos praradimas – vienas didžiausių moralinių smūgių karvedžiams ir kariams. Šiandien kovinės vėliavos – karinių tradicijų tęsimas. Kovinė vėliava karių yra itin gerbiama – jai prisiekiama, baigus tarnybą dalinyje su ja atsisveikinama, ji lydi karius į tarptautines misijas.

Vėliavoje taip pat fiksuojama bataliono istorija – jeigu karinis vienetas dalyvavo kolektyvinės gynybos operacijoje, vėliava ženklinama paauksuotu ženklu ir plokštele, už dalyvavimą kitose tarptautinėse operacijose – pasidabruotu ženklu ir plokštele, už budėjimą NATO ir Europos Sąjungos greitojo reagavimo pajėgose – bronziniu ženklu ir plokštele.

Giedrės Maksimovič nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra