Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgoms vadovaus brg. gen. A. Leika

Autorius: Data: 2012-07-05 , 14:05 Spausdinti

Ketvirtadienį, 2012 m. liepos 5 d., Vilniuje Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadovybės štabe įvyko iškilminga Sausumos pajėgų vado pasikeitimo ceremonija. Penkerius metus pajėgoms vadovavusį generolą majorą Joną Vytautą Žuką pakeitė brigados generolas Almantas Leika. Iki šiol pajėgoms vadovavęs gen. mjr. Jonas V. Žukas paskirtas į Lietuvos karinio atstovo prie NATO ir Europos Sąjungos pareigas Briuselyje.

Ceremonijoje dalyvavo krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius, krašto apsaugos viceministrai Vytautas Umbrasas, Indrė Pociūtė-Levickienė, Mykolas Juozapavičius, Estijos ir Latvijos kariuomenių Sausumos pajėgų vadai, Lietuvos kariuomenės pajėgų, padalinių vadovybė.

Vadovauti Sausumos pajėgoms man – tiek didelė garbė, tiek didelė atsakomybė, tiek ir didelis iššūkis. Sausumos pajėgose, viename ar kitame jų vienete, esu nuo pat 1991-ųjų. Visą laiką norėjosi grįžti į šias pajėgas ir  tarnauti su motyvuotais ir profesionaliais vadais ir kariais. Niekada nebuvau per daug nutolęs nuo to, kuo gyveno ir gyvena Sausumos pajėgos. Gerai suprantu, kad mūsų laukia labai rimtos užduotys, susijusios su taikos meto užduotimis, tarptautinėmis operacijomis ir šalies ginkluota gynyba. Aišku tai, kad visi drauge turėsime tinkamai joms pasiruošti, nes niekas kitas jų už mus neatliks. Generolas Collinas Powellas yra pasakęs „Vizija ar planas nėra įgyvendinami burtų pagalba – tam reikia prakaito, teisingos nuostatos ir sunkaus darbo“. Būtent tai ir laukia visų mūsų“, – sakė naujasis Sausumos pajėgų vadas brg. gen. A. Leika.

Iki paskyrimo į naująsias pareigas brg. gen. A. Leika ėjo Krašto apsaugos ministerijos Pajėgumų ir ginkluotės generalinio direktoriaus pareigas. Šiose pareigose jį pakeitė pulkininkas Valdas Šiaučiulis.

Brg. gen. A. Leika krašto apsaugos sistemoje tarnauja nuo 1991 m. kovo, tarnybą pradėjęs tuometinėje Savanoriškojoje krašto apsaugos tarnyboje. A. Leika yra vadovavęs LDK Algirdo mechanizuotajam pėstininkų batalionui, Lietuvos vadovaujamai Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupei, ėjęs įvairias vadovaujamas pareigas Lietuvoje ir užsienyje.

Brg. gen. studijavo Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, yra baigęs JAV Sausumos pajėgų karo koledžą, Baltijos gynybos koledže Tartu (Estija) Vyresniųjų karininkų ir Aukštesniųjų vadų kursus. Generolas yra humanitarinių mokslų ir strateginių studijų magistras.

A. Leika yra apdovanotas Vyčio Kryžiaus ordino Riterio kryžiumi, Vyčio Kryžiaus ordino medaliu, kitais krašto apsaugos sistemos, NATO ir užsienio šalių kariuomenių apdovanojimais. A. Leika yra ir Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos narys, Baltijos gynybos koledžo, JAV Sausumos pajėgų karo koledžo absolventų asociacijų narys. Karininkas yra vedęs, augina dvi dukras ir du sūnus.

Sausumos pajėgų vadą į pareigas skiria ir iš jų atleidžia krašto apsaugos ministras kariuomenės vado teikimu.

Sausumos pajėgos yra sudedamoji Lietuvos kariuomenės reguliariųjų pajėgų kariuomenės rūšis. SP tikslas – parengti SP karinius vienetus valstybės sausumos teritorijos apsaugai ir gynybai, gebančius dalyvauti tarptautinėse operacijose. Šiuo metu pajėgose tarnauja ir dirba apie 3,5 tūkst. karių ir civilių ir apie 4,3 tūkst. karių savanorių.

Kontaktinis asmuo: Kapitonas Mindaugas Neimontas, Sausumos pajėgų vadovybės viešųjų ryšių karininkas, mob. tel. 8 640 45 380, el. paštas mindaugas.neimontas@mil.lt

Alfredo Pliadžio (1, 2, 6) ir E. Žygaičio (3, 4, 5)nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra