Lietuvos kariuomenės rezervo karių asociacijos konferencija

Autorius: Data: 2014-05-13 , 08:28 Spausdinti

Šių metų gegužės 10 d. Vilniaus įgulos karininkų ramovėje Lietuvos kariuomenės rezervo karių asociacija (LKRKA) surengė ataskaitinę – rinkiminę konferenciją. LKRKA prezidentas ats. plk. ltn. Vytautas Čepukas konferencijos darbą pasiūlė pradėti Lietuvos valstybės himnu. Tylos minute buvo pagerbti į amžinybę išėję asociacijos nariai.

Plk. ltn. Vytautas Čepukas įžangoje apžvelgė šalies saugumo padėtį, gynybos bei pilietinio pasipriešinimo klausimus. Išdėstė grėsmes Rusijos vadovybės vedamos politikos atžvilgiu karinės įtampos didinimo kontekste Europos valstybėse. Apžvelgė Ukrainos šalies padėtį. Išdėstė savo poziciją dėl rezervo karių panaudojimo, bei jų naudingumo karo atveju. Prezidentas išreiškė susirūpinimą, kad Lietuvos valstybė privalo skirti didesnį dėmesį šalies gynybai. Aktyvinti kariuomenės pasiruošimą gynybai, visuomenės rengimą pasipriešinimui. Lietuvos vadovybė privalo skirti tinkamą šalies gynybos finansavimą, kaip ir nustatyta NATO valstybėms 2 procentų skyrimą nuo BVP. Šalies stiprinimui pasitarnauti ir prisidėti gali daug ir visuomeninės karinės organizacijos. Įvairių rangų ir pajėgų rezervo karininkai, puskarininkiai, kurių karinis žinių ir patirties bagažas didelis. Šie atsargos kariai puikiai gali perteikti savo patirtį ir žinias jaunajai kartai. -kalbėjo plk. ltn. V. Čepukas.

Plk. ltn. V. Čepukas padėkojo asociacijos skyrių kariams už bendrą darbą jo vadovavimo metu ir pasiūlė ne tik tęsti pradėtus darbus, bet ir nusibrėžti naujus siekius ir tikslus. Pasiūlė peržiūrėti asociacijos veiklos programą, patobulinti asociacijos veiklos įstatus.

Skyrių atstovų pasisakymuose bei kalbose buvo akcentuojama asociacijos reikalingumas bei jos stiprinimo būdai. Tauragės skyriaus vadas ats. kpt. Vydmantas Augutis sakė, „esant bet kokioje organizacijoje reikia ne tik jos veikloje dalyvauti, bet daug dirbti. Kiekviena veikla be kažkokios finansinės paramos negalima. Todėl reikia nuolat vykdyti jų paieškas, per įmones, savivaldybes, fizinių asmenų 2 procentų parama nuo metinių pajamų dydžio“.

Skyriai, kurie turi juridinį statusą gali dalyvauti įvairiuose Krašto apsaugos ministerijos arba Kultūros ministerijos skelbiamuose projektų konkursuose įvairioms programoms vykdyti. Kauno skyrius 2011 m. buvo paremtas Krašto apsaugos ministerijos vykdant projektą „Lietuvos kariuomenės laisvės kovų chronologija 1915-1940 m.“- kalbėjo LKRKA Kauno skyrius atstovas Gintautas Tamulaitis.

Vykstant asociacijos prezidento rinkimams, naujuoju Lietuvos kariuomenės rezervo karių asociacijos prezidentu išrinktas ats. plk. ltn. Česlovas Šlegaitis. Naujasis LKRKA prezidentas ats. plk. ltn. Č. Šlegaitis padėkojo už pasitikėjimą. Taip pat savo kalboje akcentavo rezervo karių veiklos aktyvinimo klausimus. Buvo patvirtinta asociacijos Taryba, kuriai pavesta ne tik suformuoti, bet ir patvirtinti naujus asociacijos organus.

Po konferencijos vyko graži diskusija prie kavos.

 

LKRKA Kauno skyriaus

karys Gintautas Tamulaitis

Kariuomenė , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra